خانه / سیاسی / مدیر آژانس امنیت و اطلاعات اقلیم کردستان: مساجد اقلیم کردستان جوانان کُرد را فریب می دهند

مدیر آژانس امنیت و اطلاعات اقلیم کردستان: مساجد اقلیم کردستان جوانان کُرد را فریب می دهند

مدیر آژانس امنیت و اطلاعات اقلیم کردستان گفت: برخی از مساجد با تحریک احساسات مذهبی، جوانان را برای پیویستن به گروههای تروریستی فریب داده و به سوریه روانه می کنند.

مدیر آژانس امنیت و اطلاعات اقلیم کردستان گفت: برخی از مساجد با تحریک احساسات مذهبی، جوانان را برای پیویستن به گروههای تروریستی فریب داده و به سوریه روانه می کنند.
به گزارش کردپرس، لاهور شیخ جنگی، ضمن ارائه جزئیاتی در مورد دو گروه مسلح دستگیر شده توسط این آژانس در روزهای اخیر در سلیمانیه، گفت برخی مساجد در اقلیم کردستان در روانه کردن جوانان به سوریه نقش دارند.
شیخ جنگی در برنامه ای که از شبکه تلویزیونی شبکه کردسات پخش شد در رابطه با دو گروه تروریستی که در روزهای اخیر در شهر سلیمانیه دستگیر شدند اعلام کرد: این دو گروه فعالیت هایشان هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشت و هر کدام به صورت مستقل فعالیت می کردند. گروه اول که در انفجارهای سرچنار دست داشتند گروهی نو‌پا و کم تجربه بودند که از دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش دستور دریافت می کردند اما گروه دوم در صدد منفجر کردن دفتر حزب دمکرات کردستان عراق در سلیمانیه و اداره امنیت این شهر بودند. گروه دوم گروهی زبده و وابسته به گروه تروریستی انصارالسنه هستند.
لاهور شیخ جنگی ضمن انتقاد از نهادهای اطلاع رسانی اعلام کرد: برخی اوقات از سوی شبکه های اطلاع رسانی شاهدیم که تبلیغات خلاف واقع علیه نیروهای امنیتی برای کسب منافع سیاسی صورت می گیرد.
وی افزود: آرامش و امنیت سلیمانیه برقرار است و با نیروهای امنیتی در اربیل نیز ارتباط تنگاتنگ و دوستانه ای داریم.

شناسه خبر : 19531

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =