خانه / اجتماعی / مدیر اداره آب و فاضلاب شهری کامیاران: پیشرفت ۷۰ درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب کامیاران

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری کامیاران: پیشرفت ۷۰ درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب کامیاران

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری کامیاران از پیشرفت ۷۰ درصدی ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرستان خبر داد.

یدالله اسدی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ساخت تصفیه‌خانه این شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴ هزار و ۷۵۰ مشترک آب در این شهرستان وجود دارد.
وی سرانه مصرف هر کامیارانی در طول ۲۴ ساعت را ۲۸۵ متر مکعب عنوان کرد و بیان داشت: این میزان سرانه مصرف در ثانیه ۱۷۰ تا ۱۸۰ متر مکعب بر ثانیه در فصول سرد سال و ۲۲۰ لیتر در ثانیه در فصول گرم است.
به گفته مدیر اداره آب و فاضلاب شهری کامیاران، در هر ثانیه ۳۵ لیتر آب از طریق منبع ۲ هزار مکعب از سد گاوشان وارد چرخه توزیع آب شرب کامیاران می‌شود.
اسدی با بیان اینکه در سیاست‌های بلند مدت و کوتاه مدت مشکلی در زمینه قطعی آب وجود ندارد، خاطرنشان کرد: احتمال قطعی موقت و لحظه‌ای به علت نوسانات و یا مشکلات فنی اجتناب‌ناپذیر است.
وی تصریح کرد: مسئولین استان و منطقه در تلاش هستند با اختصاص سهمیه سد گاوشان و اجرایی شدن تملک و مطالعات فازهای ۱ و ۲ با در نظر گرفتن ردیف‌های اعتباری مقدمات راه‌اندازی تصفیه‌خانه آب شرب در این شهر را فراهم کنند.
به گفته مدیر اداره آب و فاضلاب شهری کامیاران، تصفیه‌خانه فاضلاب‌ها چند سالی است در این شهر راه‌اندازی شده و در حال حاضر نیز ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما متأسفانه به علت کمبود اعتبارات روندی کند دارد.
اسدی با اشاره به بحث بهینه‌سازی آب شرب در این شهرستان گفت: بهینه‌سازی انشعابات، اصلاح شبکه آب، اصلاح ۸۷ عدد حوضچه‌های آب و شیرآلات، هم سطح‌سازی و مرئی‌سازی نزدیک به ۲۵ منهول فاضلاب در این راستا انجام شده است.
وی در زمینه روند وصول مطالبات این اداره در سطح شهر بیان داشت: با وجود همکاری و تعامل بسیار خوب مردم هنوز مطالباتی داریم که امیدواریم بتوانیم آن را هرچه سریع‌تر وصول کنیم.
وی تصریح کرد: اجرای توسعه شبکه توزیع آب شرب در پروژه‌های ۲ هزار و ۴۱۵  واحدی مسکن مهر به طول ۳ هزار و ۱۰۸ متر خط انتقال انجام شده است، اما به دلیل کسری بودجه و عدم تخصیص اعتبارات لازم نیمه تمام مانده است.
مدیر اداره آب و فاضلاب شهری کامیاران اضافه کرد: توسعه شبکه فاضلاب مسکن مهر با وجود این مشکلات ۹۵ درصد اجرایی شده است.
اسدی قطعی آب در طبقات ۳ و ۴ پروژه ۱۴۴ واحدی مسکن کامیاران را یکی از مهم‌ترین مشکلات در این شهرستان عنوان و ابراز امیدواری کرد با بررسی‌های کارشناسانه هر چه زودتر این مشکل مرتفع شود.
وی در پایان از رضایتمندی مردم به عنوان مهم‌ترین توفیقات این اداره در کامیاران نام برد و بیان داشت: این اداره دارای کمترین شکایات مردمی بوده و تعداد معدود شکایت‌ها نیز به دلیل قطعی مقطعی ناشی از شکستگی‌ها در شبکه آب بوده که به سرعت رسیدگی شده است.

شناسه خبر : 10037

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − پنج =