مدیر روابط عمومی استانداری کردستان خبر داد: سفر استاندار سلیمانیه اقلیم کردستان به همراه هیئتی به استان کردستان

سنندج-مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کردستان گفت: دکتر ئاسو فریدون علی استاندار استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به همراه هیئتی اقتصادی و فرهنگی روز چهارشنبه هفته جاری به استان کردستان سفر خواهد کرد

کوهسار دادور در گفت و گو با خبرگزاری کردپرس اظهار داشت: دکتر ئاسو فریدون علی استاندار سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به همراه هیئتی 25 نفره روز چهارشنبه  6 اسفند ماه از طریق مرز زمینی باشماق به استان کردستان سفر خواهد کرد.
دادور افزود: هیئتی متشکل مسؤلان اقتصادی و بازرگانی به همراه فرمانداران شهرهای پنجوین و چارتا از شهرهای استان سلیمانیه، استاندار سلیمانیه را در سفر به استان کردستان همراهی می کنند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کردستان گفت: صبح روز چهارشنبه عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در پایانه مرزی باشماق به طور رسمی از استاندار سلیمانیه استقبال خواهد کرد و بازدیدی از امکانات و وضعیت مرز باشماق و بازدید از زریبار صورت می گیرد و بعد مهمانان و مسؤلان استان راهی سنندج خواهند شد.
دادور تصریح کرد: افتتاح شورای مشورتی بازرگانی دو استان کردستان ایران و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق، تفاهم نامه همکاری دو استانداری در ارتقاء مراودات در حوزه های مختلف به ویژه تجاری و اقتصادی و فرهنگی، نشست مطبوعاتی و بازدید از مراکز صنعتی بخش های از برنامه های این سفر دو روزه است.
دادور با اشاره به اینکه در این سفر استاندار سلیمانیه علاوه بر بازدید از برخی واحدهای تولیدی و صنعتی سنندج و افتتاح اتاق مشترک بازرگانی سلیمانیه و سنندج، چندین یادداشت تفاهم همکاریهای دو جانبه میان استانداری کردستان و استانداری سلیمانیه به امضا خواهد رسید ابراز امیدواری کرد این سفر در توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری و توسعه کسب و کار میان دو طرف کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق نقش به سزایی داشته باشد.
او در پایان گفت: دکتر آسو فریدون استاندار سلیمانیه و هیئت همراه وی تا روز جمعه هشتم اسفند در استان کردستان خواهند بود و در پایان با بدرقه رسمی استاندار کردستان کشور ایران را از پایانه مرزی باشماق مریوان ترک خواهد کرد.
 
 
 
 
کد مطلب: 79579  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۱۲/۴  |  ساعت: ۱۸ : ۱۴

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *