خانه / سیاسی / مدیر عامل سازمان پارک‌های سنندج خبر داد کاشت ۶ هزار اصله نهال در سنندج به مناسبت هفته درختکاری

مدیر عامل سازمان پارک‌های سنندج خبر داد کاشت ۶ هزار اصله نهال در سنندج به مناسبت هفته درختکاری

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته درختکاری ۶ هزار اصله نهال در سطح شهر کاشته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عرفان فتحی صبح امروز در جمع خبرنگاران، برنامه‌های سازمان پارک‌ها را با هدف ترویج فرهنگ درختکاری و همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در ۱۵ تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری، تشریح کرد.
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: هر ساله و در راستای زیباسازی سطح شهر، افزایش سرانه فضای سبز و جلب رضایت و تامین آرامش شهروندان، اقدامات گسترده‌ای توسط این سازمان صورت می‌گیرد.
فتحی عنوان کرد: حفظ و نگهداری محیط زیست، یکی از شاخص‌های توسعه است و کاشت درخت می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی، شادابی و سلامتی جامعه داشته باشد.
وی از کاشت ۶ هزار اصله درخت در پارک‌ها، میادین، حاشیه و ورودی شهر خبر داد و گفت: به مناسبت هفته درختکاری، برنامه‌های متعددی در راستای ترویج فرهنگ توسط این سازمان اجرا خواهد شد.
این مسئول، ایجاد محیطی شاد و باطراوت در سطح شهر در ایام درختکاری را ضروری دانست و عنوان کرد: برنامه‌های زمانبندی شده در این هفته، می‌تواند محوری برای توسعه فضای سبز باشد.
وی نهال‌کاری تپه جنگلی برازان در تپه جنگلی صلوات‌آباد، واکاری پارک جنگلی توس نوذر با همکاری شهروندان و سازمان‌های مردم نهاد، برگزاری جشن درختکاری، نواختن زنگ سبز در مدارس، نهال‌کاری در قطعه فضای سبز شهرک ۵ آذر و اهدای نهال رایگان در بین مردم برای کاشت را از اهم اقدامات این سازمان در هفته درختکاری برشمرد.
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز سنندج بیان کرد: درختکاری و حفظ محیط زیست و صیانت از پارک‌های جنگلی، پارک‌ها و بلوارها باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که شهروندان و مسئولان، حفظ و حراست از محیط زیست را وظیفه‌ای ذاتی و انسانی بدانند و با کاشت حداقل یک نهال، نشاط و سرسبزی طبیعت را جاودانه نمایند.۹۴/۱۲/۱۵ :: ۰۸:۰۲لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13881

این خبر رو هم ببینید

در مسیل یا در مسیرِ خدمت قرار گرفتن؟/ *شاهین فکور

در جوامع، مشاغل و حِرَف متعددی وجود دارند که به تناسب آموخته‌ها، مهارت و تخصص‌شان، …

خانه / اجتماعی / مدیر عامل سازمان پارک‌های سنندج خبر داداجرای طرح مبارزه با آفات در سنندج

مدیر عامل سازمان پارک‌های سنندج خبر داداجرای طرح مبارزه با آفات در سنندج

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: به منظور کاهش پراکنش آفات نباتی و همچنین مبارزه با بیماری‌های گیاهی، عملیات سمپاشی بهاره درختان از دهم اسفندماه به مدت ۱۰ روز در شهر اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عرفان فتحی صبح امروز در حاشیه یک برنامه و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی در سطح شهر سنندج اجرا خواهد شد.
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: با آغاز فصل رویش و احتمال شیوع و پراکنش آفات نباتی و با هدف جلوگیری از طغیان بهاره آفات درختان، عملیات سم‌پاشی بهاره انجام خواهد شد.
وی افزود: در طرح پیش بهاره برای مبارزه با آفات و در راستای کنترل عوامل خسارت‌زا، تمامی درختان و گیاهان معابر، خیابان‌ها، رفیوژها، پارک‌ها و میادین سطح شهر سمپاشی می‌شود.
فتحی عنوان کرد: سم‌پاشی درختان بعد از اتمام فصل سرما و قبل از تورم جوانه‌ها، تاثیر بسزایی در کاهش آفات، بیماری‌های گیاهی و مصرف سموم نباتی و تولید محصول سالم دارد.
این مسئول خاطر نشان کرد: در طرح سمپاشی بهاره، تهیه و پاشیدن مناسب روغن “امولسیون شونده” و “لک” با دوز ۲۰ لیتر در یک هزار لیتر به همراه سم کلرپیریفوس (سم دورسبان)، به میزان یک لیتر در هزار لیتر و با نظارت کمیته فنی فضای سبز این سازمان انجام می‌شود.
فتحی خاطر نشان کرد: از جمله آفات مهم گیاهی، زراعی، باغی و تزئینی، شته‌ها هستند و این آفت علاوه بر تغذیه از شیره گیاهی، موجب تغییر شکل اندام‌ها، اختلال در فتوسنتز و نیز ناقل بیماری‌های ویروسی هستند.
مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: عملیات سمپاشی بهاره از دهم اسفند ماه سال‌جاری و به مدت ۱۰ روز توسط واحدهای فضای سبز مناطق سه‌گانه شهرداری انجام خواهد شد.
فتحی در پایان ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک برای مبارزه با آفاتی نظیر شته از دشمنان طبیعی آنان استفاده شود، زیرا یکی از بهترین راه‌های مبارزه با شته‌ها حفظ و حمایت دشمنان طبیعی آنها است.
۹۴/۱۲/۰۳ – ۰۸:۱۳لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور
 

شناسه خبر : 6943

این خبر رو هم ببینید

وحشت ضدانقلاب از وحدت شیعه و سنی/ تقدیر امام خامنه‌ای از روحانیت مبارز اهل سنت

محمود صلاحی از رزمندگان بازنشسته سپاه در بخشی از خاطرات خود درباره وحدت شیعه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یازده =