مدیر عامل شرکت توزیع برق کردستان خبر داد احتمال خاموشی برق کردستان در تابستان/ افزایش 7 درصدی مصرف برق  

مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان از احتمال خاموشی برق این استان در فصل تابستان امسال خبر داد.
 

  مصطفی نجفیان بعد از ظهر امروز در کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده‌های کارمندان کردستان که در اداره برق این استان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: لازم است از شب‌های قدر بهره کافی را برده و از برکات ماه رمضان به نحو احسن استفاده کنیم.
وی با اشاره به اینکه خانم‌ها در تحکیم بنیان خانواده نقش تعیین کننده‌ای دارند، خاطرنشان کرد: ماه انس با قرآن فرصت مغتنمی است تا بنیان خانواده‌ها را بر اساس مبانی قرآن مستحکم‌تر کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان افزود: تهاجم فرهنگی موجب بروز مشکلات متعددی در خانواده‌ها شده کمااینکه روز به روز نقش آن نیز پررنگ‌تر می‌شود.
وی خواستار تداوم برگزاری اینگونه کارگاه‌های آموزشی شد و گفت: نباید توجه به تحکیم خانواده‌ها به فراموشی سپرده شود.
نجفیان با بیان اینکه شرکت برق استان گام‌های مثبتی در راستای فرهنگ‌سازی در جنبه‌های گوناگون برداشته است، تصریح کرد: در سال گذشته با تشکیل شورای فرهنگی و دینی و مذهبی توانستیم در زمینه مدیریت بر مصرف انرژی قدم‌های اساسی برداریم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان به شعار امسال با عنوان سال جهاد و فرهنگ با عظم ملی و مدیریت جهادی اشاره کرد و بیان داشت: باید برای تحقق شعار سال تمام همت خود را بکار گیریم و از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نورزیم.
وی با اشاره به اینکه باید افراد فعال در امور فرهنگی در راستای فرهنگ‌سازی مصرف برق تلاش کنند، افزود: با مدیریت بر مصرف انرژی برق می‌توانیم گام‌های اساسی در تحقق شعار سال برداریم.
این مسئول خواستار رعایت الگوهای مصرف برق شد و گفت: در سال 89 که بحث هدفمندی یارانه‌ها مطرح شد، میزان رشد سالانه مصرف انرژی کاهش چشمگیری پیدا کرد.
نجفیان بیان داشت: هنگامی که افزایش قیمت‌های مصرف برق به حالت عادی درآمد رشد مصرف انرژی 7 درصد افزایش پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه مصرف برق در استان کماکان سیر صعودی دارد، گفت: رفع این مشکل نیازمند فرهنگ‌سازی است و با توجه به کمک شایان آن به اقتصاد خانواده‌ها و تولید برق امری ضروری است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان تاکید کرد: باید هزینه‌ای که سالانه برای ایجاد نیروگاه‌ها مصرف می‌شود از طریق کاهش مصرف جبران شود.
نجفیان با بیان اینکه امسال با کمبود شدید منابع آبی مواجه بودیم، گفت: احتمال خاموشی برق کردستان در تابستان امسال وجود دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان افزود: اگرچه سعی داریم این احتمال را کاهش دهیم ولی این مهم نیازمند توجه بیش از پیش به تغییرات الگوی مصرف است.
نجفیان تصریح کرد: باید در محل کار و زندگی نحوه فرهنگ صحیح مصرف برق اصلاح شود تا به نوبه موجب به حداقل رسیدن احتمال خاموشی آن در استان شود.
مدیرعامل شرکت توزیع برق کردستان در پایان تاکید کرد: باید مردم نسبت به نحوه مصرف انرژی برق حساسیت بیشتری را داشته باشند و میزان آن را به حداقل برسانند.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *