مدیر عامل شرکت مخابرات کردستان: ۱۹.۴ درصد خانوارها در کردستان به اینترنت دسترسی دارند

سنندج- مدیر عامل شرکت مخابرات کردستان عنوان کرد: ۱۹.۴ درصد خانوارها در کردستان به اینترنت دسترسی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات استان کردستان، آزاد حکمت ضمن تبریک هفته ارتباطات و اهمیت فعالیت در این حوزه گفت:امیدوارم در سال جدید با عزم راسخ و عمل به شعار انتخاب شده ی سال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان”اقتصاد مقاومتی؛ اقدام وعمل” بتوانیم بیشتر از سال های گذشته با ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان گام بر داریم.
حکمت اظهار داشت:در عصر حاضر ارتباطات یکی از اهرم های مهم و اساسی در زندگی اجتماعی انسان ها محسوب می شود به طوری که نقش آن در توسعه همه جانبه کشور غیرقابل انکار است.
رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مخابرات استان گفت: کردستان جزو استان‌هایی است که عملکرد خوبی در سطح کشور را از لحاظ ارائه خدمات با کیفیت و کمیت به مشترکین داشته که این نشان دهنده رشد سطح فرهنگ، تمایل و اشتیاق مردم به استفاده از خدمات شرکت مخابرات است.
وی با اشاره به اینکه علیرغم کمبودهای مالی، شرکت مخابرات کارهای زیرساختی بزرگی در استان انجام داده است، افزود: یکی ازمهمترین این اقدامات توسعه تجهیزات DWDM بود که ظرفیت انتقال استان را ۵۴ برابر افزایش داده است.
حکمت با اشاره به اینکه خوشبختانه با تلاش همکاران این شرکت توانستیم نسل‌های جدید تلفن همراه را وارد استان کنیم، بیان کرد: در حال حاضر جزو استان‌هایی هستیم که بیشترین سطح استفاده از اینترنت در سطح کشور را در هر دو بخش اینترنت ADSL و موبایل را در استان داریم.
وی با بیان این مطلب که استفاده به روز و لحظه ای مشترکین از اینترنت نشان دهنده رشد، پیشرفت، ارتقای سطح سواد و فرهنگ مردم استان است افزود: درحال حاضر ۱۴۱ هزار و ۹۵۲ پورت ADSL منصوبه داریم که شرایط لازم را برای ارائه سرویس اینترنت پرسرعت به متقاضیان جدید فراهم آورده است.
حکمت   با بیان اینکه ۱۹.۴  درصد خانوارهای کردستانی به اینترنت دسترسی دارند، افزود: با افزایش، نصب و توسعه سایت های جدید در سال گذشته توانستیم تعداد ۱۰۰ سایت تلفن همراه را به سایت های مخابراتی استان اضافه کنیم که در مجموع هم اکنون تعداد ۴۴۳ سایت BTS در استان مشغول به کار هستند.
وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد یک میلیون و ۳۰۶ هزار و ۹۸ شماره تلفن همراه اول در دو بخش دائمی و اعتباری در استان با ضریب نفوذ ۸۵ درصد مشغول به کار است.
رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مخابرات استان کردستان اظهار داشت: تعداد ۸۵۳ روستای استان تحت پوشش خدمات تلفن همراه اول هستند.
وی با اشاره به اینکه توسعه خدمات مخابراتی در روستاها یکی از برنامه های دارای اولویت شرکت مخابرات است، گفت:خوشبختانه تا کنون امکانات فنی و زیر ساختی اینترنت پرسرعت در ۳۳۹ روستای استان نصب وتوسعه داده شده است.
حکمت با بیان اینکه ازتعداد ۱۸۲ کافوی نوری موجود در حوزه تلفن ثابت استان کردستان، تعداد ۴۳ مورد آن در سال گذشته افزایش و توسعه داده شدند، افزود: با وجود کارهای زیر ساختی و وجود مشکلات فنی در این حوزه تلاش بر این بود که بستر مطمئن و بدون خطا را در اختیار مشترکین قرار دهیم تا از مزایای خدمات تلفن ثابت به راحتی بهره مند شوند.
وی یادآور شد: در حال حاضر تعداد ۵۵۱ هزار و ۶۲۴ شماره تلفن منصوبه در استان وجود دارد که از این آمار تعداد ۵۱۶ هزار و ۶۵۵ شماره آن با ضریب نفوذ ۳۳.۴۸ مشغول به کار است.
وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۶۰۱ روستا و اماکن دارای ارتباط در استان وجود دارد که تعداد یک هزار و ۵۰۲ روستای آن از خدمات تلفن خانگی بهره مند هستند.
مدیر عامل شرکت مخابرات استان کردستان با اشاره به توسعه و افزایش سایت های wllروستایی استان، گفت: خوشبختانه با فراهم کردن زیر ساخت ها و امکانات مخابراتی روز توانسته ایم ضریب نفوذ تلفن روستایی ثابت و wll را به ۲۶.۷۰ برسانیم.
مردم به دلیل شایعات ضرر امواج دکل های مخابراتی، مانع نصب آنها می شوند
حکمت بیان کرد: متاسفانه مردم براساس شایعاتی که در راستای ضرر امواج دکل‌های مخابراتی در استان شکل گرفته اجازه نصب دکل‌ها را در برخی مناطق نمی‌دهند و مانع نصب دکل‌های مخابراتی می‌شوند که این امر موجب می شود بعضی قسمت‌ها از خدمات مخابراتی محروم باشند.
وی یادآورشد: همه تجهیزات مخابراتی توسط سازمان تنظیم مقررات رادیویی و سازمان انرژی اتمی کشور ارزیابی و بعد از دریافت تاییدیه مورد استفاده و نصب قرار می‌گیرند.
حکمت در پایان از مسولین و دستگاه‌های زیربط خواست در راستای شفاف سازی و بی ضرر بودن دکل های مخابراتی در افکار عمومی با شرکت مخابرات همکاری کنند وتلاش و نقش هدایت محوری خود را در این حوزه بکارگیرند.

شناسهٔ خبر: 3657000 – پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۹:۲۵لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *