مدیر عامل کارخانه سیمان کردستان اعلام کرد: تولید سیمان ترکیبی در کارخانه سیمان کردستان برای نخستین بار /تولید ده‌ها نوع سیمان با ویژگی‌های متناسب

مدیر عامل کارخانه سیمان استان کردستان گفت: در آینده ای نزدیک توسط کارخانه سیمان بیجار کردستان برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه، ده‌ها نوع سیمان مختلف در هر تناژ درخواستی با ویژگی‌های متناسب تولید خواهد شد

سنندج-مدیر عامل کارخانه سیمان استان کردستان گفت: در آینده ای نزدیک توسط کارخانه سیمان بیجار کردستان برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه، ده‌ها نوع سیمان مختلف در هر تناژ درخواستی با ویژگی‌های متناسب تولید خواهد شد.
مدیر عامل کارخانه سیمان استان کردستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: انواع سیمانهای تولیدی موجود در کشور کمتر از 10 نوع بوده و حدود 90 درصد سیمانهای تولیدی فقط به سه نوع خاص اختصاص دارد در حالی که سیمان مصرفی در کشورهای توسعه یافته در حدود 30 تا 50 نوع مختلف است.
علی محمد پارسایی افزود: سیمان خمیر مایه توسعه بشری است و وقتی شاخصه ها برای توسعه را نگاه می کنند ابتدا به سرانه مصرف سیمان دقت می شود و در رده های تولید سیمان چین اول، هند دوم و ایران و آمریکا جایگاه سوم را به خود اختصاص داده اند.
پارسایی تصریح کرد: تولید سیمان در سال 1357 در ایران هفت میلیون تن بود که امروز با توجه به ایجاد بسترهای توسعه این تولید در سال به 70 میلیون تن در کشور رسیده است و به یاری خداوند متعال و عزم مردم در حال حاضر کارخانه سیمان کردستان یکی از واحدهای نمونه سیمان کشور است که ظرفیت سه هزار و 100 تن سیمان را در روز دارد.
وی با اشاره به این مطلب که کارخانه سیمان بیجار در حال حاضر واحد نمونه استاندارد، صادر کننده نمونه استان، تولید کننده برتر استان و به لحاظ زیست محیطی هم صنعت سبزی است، گفت: توسعه و ارتقاء آن در راستای توسعه صنعت استان یکی از اولویت های کاری این کارخانه است.
پارسایی همچنین با اشاره به اینکه محصولات این کارخانه در ابتدا به کشورهای حاشیه‌ خلیج ‌فارس و در مدت کوتاهی به اروپای غربی صادر می ‌شد، افزود: با توجه به تغییرات سیاسی در عراق خوشبختانه توانستیم حضوری پررنگ در بازار این کشور پیدا کرده و مقادیر قابل توجهی سیمان را به عراق و به ویژه اقلیم کردستان عراق صادر کنیم.
مدیر عامل کارخانه بیجار کردستان با بیان اینکه کارخانه سیمان کردستان برای اولین بار در ایران و خاورمیانه با اجرای یک طرح توسعه و احداث سیلوهای چندگانه یاmulti chamber و نصب تجهیزات اختلاط و هموژنیزاسیون ویژه، همراه با یک دستگاه آسیاب سیمان غلطکی، قادر خواهد بود با بهره‌مندی از این ماشین‌آلات و امکان سایش جداگانه ترکیبات مختلف تشکیل دهنده سیمان با کیفیت‌های مورد نیاز، شرایطی را فراهم سازد که تنها در طی یک شیفت کاری، امکان تولید و تحویل ده‌ها نوع سیمان مختلف در هر تناژ درخواستی از طرف مشتری امکان‌پذیر شود گفت: بدین ترتیب کارخانه سیمان کردستان به عنوان نخستین کارخانه سیمان خاورمیانه است که به صورت همزمان به مشتریان مختلف محصولات متنوعی را ارائه خواهد کرد و هر نوع خاص از سیمان دارای ویژگی‌های متناسب با نوع کاربرد، تولید و مصرف می‌شود، لذا کیفیت سازه‌های ساخته شده با این نوع سیمان‌ها به مراتب بالاتر از سازه‌هایی است که با انواع رایج و معمولی سیمان ساخته می‌شود.
پارسایی اذعان داشت: این طرح در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی بیش از 75 درصدی برخوردار است و امید است با فعالیت مستمر و کارشناسانه متخصصین فعال در این واحد تولیدی طرح سیمان ترکیبی تا چند ماه آینده بطور کامل راه‌اندازی شود.
در ادامه این نشست خبری رئیس کارخانه سیمان استان کردستان نیز طی سخنانی اظهار داشت: امکان تولید فرآورده‌های سیمانی متنوع، ارتقای کیفیت ساخت و سازها و دوام بیشتر سازه‌های بتنی از ویژگی‌های این طرح است.
ناصر نیکویی افزود: صرفه‌جویی‌های بزرگ ملی در خصوص انرژی حرارتی و الکترونیک و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی از دستاوردهای این طرح است و افزایش مقاومت در مقابل املاح مضر و خورنده بتن از قبیل یون سولفات و یون کلر، افزایش مقاومت در مقابل واکنش های قلیایی با شن و ماسه موجود در بتن، افزایش مقاومت در یخبندان‌های مکرر زمستانی و همچنین کاهش حرارت هیدارتاسیون ناشی از فعل و انفعالات آب و سیمان مهمترین مزیت‌های کیفی سیمان‌های جدید خواهد بود.
نیکویی با ذکر این نکته که ابعاد ریز و توزیع بهینه ذرات مواد مختلف تشکیل دهنده سیمان منجر به کاهش نفوذ پذیری سازه‌های سیمانی در مقابل املاح مضر خواهد شد، یادآور شد: افزایش طول عمر و دوام ابنیه ساخته شده با این نوع سیمان‌ها به مراتب بیشتر از سایر انواع سیمان خواهد بود.
وی با اشاره به این مطلب که به یاری خداوند متعال امکان دارد تا پایان شهریور ماه سال جاری کارخانه سیمان بیجار تولید سیمان آمیخته را شروع بکند گفت: در آینده نزدیک با تولید این نوع سیمان در کشور بسیاری از جاده ها، اتوبان ها، پایه های سیمانی در شرایط خاص با این سیمان ها ساخته می شود چرا که در افزایش عمر، سلامت محیط زیست، قیمت ارزان و کیفیت بالا حرف اول را می زند.
 
کد مطلب: 65513  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۸  |  ساعت: ۲۱ : ۴۳

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *