مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کردستان: افزایش پذیرش دانشجو در دانشگاه آزادوموسسات موجب بیکاری جوانان شد

سنندج – مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کردستان گفت: دانشگاه آزاد و موسسات آموزشی بدون برنامه ریزی پذیرش دانشجو را افزایش داده و امروزه شاهد بیکاری جوانان در زمینه های مختلف هستیم.

عبدالوحید ریاضی فر شامگاه یکشنبه در نشست تخصصی بررسی موانع و راهکار های اشتغال دانش آموختگان محیط زیست که در آمفی تئاتر دانشکده منابع طبیعی دانشگاه کردستان برگزار شد، به عوامل بیکاری دانشجویان این رشته پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد و موسسات آموزشی به موازات دانشگاه های دولتی، بدون برنامه و بدون اینکه در جریان بازار کار باشند پذیرش دانشجو را افزایش داده و امروزه شاهد بیکاری جوانان در زمینه های مختلف هستیم.
وی با بیان اینکه رشته محیط زیست فرصت شغلی زیادی دارد، اظهار داشت: سازمان محیط زیست در زمان تشکیلش با کمبود نیرو های متخصص مواجه شد و به منظور استخدام نیرو در این سازمان مجبور به افزایش رشته های استخدامی زیر شاخه محیط زیست در این سازمان شد اما امروزه به دلیل افزایش فارغ اتحصیلان و تکمیل بودن ظرفیت چنین شرایطی مقدور نیست.
وی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان کردستان ۴۲۰ نفر چارت سازمانی دارد که اکنون ۵۰ درصد از آن خالی است و دولت بنا بر دلایلی مجوز استخدام نیرو را نمی دهد اما اگر مجوز صادر شود ما حتما نیرو های مورد نیاز خود را که چیزی حدود ۲۰۰ نفر است را استخدام و مشغول به کار می کنیم.
ریاضی فر گفت: شهرداری های کلیه شهرها باید در حوزه پسماند از کارشناسان محیط زیست استفاده کنند و این کاری بود که پیگیر آن شدیم و باید برای ادامه و اجرای آن بازهم پیگیر مسئله باشیم.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کردستان با بیان اینکه نباید از ظرفیت بخش خصوصی در مسئله اشتغال زایی غافل بود، عنوان کرد: ظریفت اشتال زایی بالایی در واحد های بازیافتی وجود دارد و می توان از مهندسان محیط زیست در این مورد استفاده شود.
وی افزود: نباید دانشجویان در پیدا کردن شغل منتظر کسی باشند بلکه باید خود به آب و اتش بزنند تا برای خود کار پیدا کنند و مسئله مهم دیگر این است که فراغ التحصیلان نباید به انتظار کار به خصوص کار های دولتی بنشینند بلکه باید خود ایده پردازی و کار آفرینی کنند.

شناسهٔ خبر: 3966342 – دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۰۸:۱۷

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *