خانه / سیاسی / مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاه‌های کشور : مجوز بیش از ۵۰ دفتر خدمات مسافرتی در کشور لغو‌ شد !

مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاه‌های کشور : مجوز بیش از ۵۰ دفتر خدمات مسافرتی در کشور لغو‌ شد !

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت : طی ۶ ماه گذشته بیش از ۵۰ درفتر خدمات مسافرتی در کشور لغو مجوز و یا تعلیق از فعالیت به مدت یک الی سه ماه شده اند .

به گزارش قدس آنلاین  مرتضی دهقان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد، با بیان اینکه عمده ترین تخلف این دفاتر عدم رعایت استانداردهای لازم و تخلفات مربوط به مدیران و نفرات این دفاتر بوده است اظهارکرد: به عنوان مثال هفته گذشته یک دفتر خدمات خدمات مسافرتی در خراسان جنوبی بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال جریمه شد.
وی با اعلام اینکه بیش از سه هزار دفتر خدمات مسافرتی در کشور وجود دارد، افزود: سه مجوز ازقبیل مجوز بند “الف” برای فروش مستقیم بلیط، مجوز بند “ب” برای خدمات سفر و گردشگری و مجوز بند “پ” برای خدمات زیارتی وجود دارد که بر این اساس سازمان های هواپیمایی کشور، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و همچنین حج و زیارت بر آن ها نظارت می‌کنند.
وی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشور با بیش از ۱۰۰ کشور جهان در ارتباط بوده و پرواز دارد که برای گسترش این پروازها نیازمند توافقات جدید بین ایران و کشورهای دیگر هستیم.
دهقان در ادامه همچنین به ضرورت آزادسازی قیمت بلیت هواپیماها اشاره کرد و گفت: طبق قانون برنامه پنجم توسعه قیمت بلیت هواپیماها باید افزایش یابد و هم اکنون ما در مرحله متنوع سازی قیمت ها هستیم.
مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی‌کشوری اظهارکرد: به شرکت های هواپیمایی اعلام کرده ایم که متناسب با نوع ناوگان و خدماتی که ارائه می دهند قیمت های خود را ارائه دهند تا رقابت میان آن ها افزایش یابد.
وی تصریح کرد: اما هیچ یک از شرکت ها حق ندارند بلیت ها را بیشتر از نرخ های مصوبی که سامان هواپیمایی کشور اعلام کرده است اعلام و از مسافر اخذ کند.

شناسه خبر : 17893

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =