خانه / ورزشی / مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان: حوزه جوانان نیازمند برنامه ریزی مدون و مستمر است

مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان: حوزه جوانان نیازمند برنامه ریزی مدون و مستمر است

سنندج – مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: با توجه به شرایط موجود در جامعه حوزه جوانان نیازمند برنامه ریزی مدون و مستمر بوده و تمامی مدیران و مسئولان باید در این حوزه مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حامد جولایی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان اظهار داشت: حوزه جوانان حوزه ای بسیار گسترده است و برنامه ریزی در این حوزه باید با توجه به شرایط موجود و توان دستگاه های اجرایی انجام شود.
وی افزود: بسیاری از کمیته های موجود در حوزه جوانان با دستگاه ورزش و جوانان مرتبط نیست و از این رو انتظار می رود دشتگاه های مربوطه با تمام توان در این حوزه ورود پیدا کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان با اشاره به این مطلب که از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵۳ مصوبه ستاد ساماندهی اجرایی شده است، بیان کرد: تا کنون بخش از این مصوبات اجرایی و برخی دیگر به دلیل کمبود اعتبارات اجرایی نشده است.
جولایی یادآور شد: کل اعتبارات وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان هشت میلیارد تومان است و از این مبلغ سهم استان بسیار ناچیز است و نباید انتظار داشت که در این حوزه تحول خاصی اتفاق بیفتد.
وی ادامه داد: امیدواریم دستگاه های اجرایی مربوطه در حوزه جوانان ورود پیدا کنند و بسترهای لازم را برای رسیدن به اهداف این حوزه فراهم کنند.
در ادامه این جلسه مدیر فرهنگی و اجتماعی دادگستری کردستان با اشاره به این مطلب که ماهیت اصلی جرم قابل درمان نیست و با توجه به شرایط موجود تغییر می کند، گفت: پیشگیری از جرم مستلزم همکاری بین بخشی است.
محمد صدیق محمدی اظهار داشت: در حال حاضر در بین خانواده ها فقر، بیکاری، اعتیاد، تنبلی و از هم گسیختگی اجتماعی از جمله اصلی ترین آسیب های اجتماعی استان محسوب می شوند.
وی بیان کرد: متاسفانه بیشترین حجم پرونده های ورودی دادگستری در سال جاری در حوزه مسائل خانوادگی است و این امر نیازمند بررسی و کارشناسی مناسب است.  
همچنین در این جلسه مدیر کل ثبت احوال استان کردستان یادآور شد: متاسفانه آمار کاهش ازدواج و افزایش طلاق در استان نگران کننده است.
محسن آقایی ادامه داد: در ۱۰ ماهه ابتدای سال جاری تا کنون ۱۳ هزار و ۹۴۲ مورد ازدواج در استان ثبت شده که در مقایسه با سال گذشته شاهد ۱۱ درصد کاهش هستیم.
وی گفت: بیشترین ترکیب سنی ازدواج در مردان ۲۰ تا ۲۴ ساله و در زنان ۱۵ تا ۱۹ ساله است و نسیت ازدواج به طلاق در استان چهار برابر شده است که این رقم نگران کننده است.

شناسهٔ خبر: ۳۰۴۱۷۰۹ – پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ – ۰۹:۰۳
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 10721

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =