خانه / اجتماعی / مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کردستان: درآمد سرانه کردستانی ها نصف درآمد سرانه کشور است

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کردستان: درآمد سرانه کردستانی ها نصف درآمد سرانه کشور است

مصطفی باغبانیان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کردستان صبح امروز در دیدار کارگران و تشکل های کارگری استان با نمانیده ی ولی فقیه در استان کردستان در سنندج اظهار داشت: استان کردستان یکی از غنی ترین استان های کشور از لحاظ منابع خدادادی و نیروی انسانی تحصیلکرده و کارآمد است

مصطفی باغبانیان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کردستان بر استفاده بهینه از منابع داخلی و توانمندی های نخبگان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار در استان تأکید کرد.
به گزارش خبرنگار آوای امین از سنندج، مصطفی باغبانیان مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کردستان صبح امروز در دیدار کارگران و تشکل های کارگری استان با نمانیده ی ولی فقیه در استان کردستان در سنندج اظهار داشت: استان کردستان یکی از غنی ترین استان های کشور از لحاظ منابع خدادادی و نیروی انسانی تحصیلکرده و کارآمد است.
وی افزود: به کار گیری نیروی های انسانی توانمند استان و بالفعل کردن توانمندی های استان در حوزه کشاورزی، خدمات و صنایع وابسته می تواند بسیاری از معضلات حوزه اشتغال استان را برطرف کند.
باغبانیان تصریح کرد: متأسفانه هم اکنون میزان سرانه هر فرد کردستانی حدود ۳ میلیون تومان است که این مهم در مقایسه با میانگین سرانه ۶ میلیون و ۱۰۰هزار تومانی کشور بسیار پایین بوده و مشکلات بسیاری را برای مردم استان در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال به وجود آورده است.
مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کردستان با هماهنگی به عمل آمده با دستگاه های متولی حوزه اشتغال استان سعی می شود از اعتبارات شرکت های اقماری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه سرمایه گذاری و اشتغال آفرینی در استان بهره گرفته شود.
باغبانیان همچنین از برنامه ریزی منسجم این اداره کل برای حمایت از طرح های دانش بنیان و گسترش تعامل و همکاری با صاحب نظران و نخبگان دانشگاهی استان برای توسعه مشاغل کوچک و زودبازده در استان خبرداد و این مهم را از اولویت های کاری استان در حوزه توسعه اشتغال های پایدار نام برد.
گفتنی است هم اکنون از جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفری استان کردستان بیش از ۷۰۰هزار نفر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره مند هستند که در مجموع حدود ۱۹۵هزار بیمه شده در استان کردستان وجود دارند.

شناسه خبر : 9175

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =