خانه / سیاسی / مدیر کل کمیته امداد استان کردستان خبر داد: تلاش جهت توانمندی و استقلال اقتصادی خانواده های تحت حمایت

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان خبر داد: تلاش جهت توانمندی و استقلال اقتصادی خانواده های تحت حمایت

سنندج – مدیرکل کمیته امداد کردستان تلاش در راستای توانمندی و استقلال اقتصادی خانواده های تحت حمایت را یکی از اولویت های اصلی این نهاد عنوان کرد.

محمد رسول شیخی زاده، ظهر امروز در سفر کاری خود به شهرستان بیجار با هدف بررسی مسائل و مشلکلات نیازمندان و خانواده های تحت حمایت این نهاد با فرماندار این شهرستان دیدار کرد.
مدیر کل کمیته امداد کردستان با بیان اینکه این نهاد در کنار خدمات حمایتی و پرداخت کمک معیشتی به نیازمندان تلاش جهت توانمندی و خودکفایی خانواده های تحت حمایت را در برنامه های خود قرار داده است، گفت: کمیته امداد تلاش می کند با ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت در توسعه اقتصاد کشور، استان و منطقه موثر باشد و همچنین با این کار خانواده های تحت حمایت را به توانمندی و استقلال اقتصادی و معیشتی برساند.
شیخی زاده بر لزوم همکاری و همراهی مسئولان در سطح استان و شهرستان در جهت ایجاد و توسعه طرح های اشتغال مددجویان کمیته امداد تاکید کرد و یادآور شد: ماه مبارک رمضان یکی از مناسبتهای مذهبی است که با هدف کمک به نیازمندان برنامه های مختلفی همچون طرح مفتاح الجنه و دیدار با مددجویان، طرح اطعام و اکرام ایتام انجام می شود که  در این زمینه نیازمند همراهی و مشارکت مسئولان ، مردم و خیران هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مسکن یکی از نیازمندی های ضروری اقشار ضعیف جامعه است، افزود: این نهاد آمادگی دارد در صورت تامین زمین مناسب از سوی دستگاه های مرتبط شهرستان مسکن مناسب برای خانواده های تحت حمایت احداث کند و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.
در ادامه دیدار، بیژن زندیه، فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه کمیته امداد منشا خدمات ارزشمندی برای اقشار ضعیف جامعه است و امید است هموراه شاهد ارتقاء سطح خدمات کیفی و کمی این نهاد باشیم، افزود: بحث اشتغال یکی از دغدغه ها و مسائل مهم جامعه است و تلاش جهت توانمندی و ایجاد منبع درآمد و در نهایت عدم وابستگی مددجویان به مستمری کمیته امداد به حفظ عزت نفس و همچنین عدم وابستگی مددجویان به مستمری کمیته امداد کمک می کند و همچنین این افراد زمینه اشتغال افراد دیگری هم فراهم می کنند.
بیژن زندیه گفت: محرومان شریف ترین اقشار جامعه هستند و جهت انجام امورات این قشر آمادگی هر نوع همکاری هستیم و از همه ظرفیت های شهرستان استفاده خواهیم کرد.
در ادامه جلسه فرشید جهان بین، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه با هدف ایجاد اشتغال دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال در سال ۹۵ به مددجویان این شهرستان پرداخت شده است، عنوان کرد: با پرداخت این مبلغ تسهیلات برای ۱۶۷ نفر از مددجویان این شهرستان شغل ایجاد شده که ۴۸ درصد از این طرح های شغلی در سطح شهر و ۵۲ درصد نیز در مناطق روستایی بوده است.
جهان بین گفت: استعداد سنجی شغلی چهار هزار مددجوی تحت حمایت، آموزش شغلی ۶۰۰ نفر و بیش از سه هزار مورد بازدید از طرح های اشتغال ایجاد شده  از دیگر خدمات حوزه اشتغال و خودکفایی در شهرستان بیجار در سال ۹۵ بوده است.

شناسهٔ خبر: ۳۹۸۵۷۹۳ – دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ – ۱۳:۱۷

شناسه خبر : 11687

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =