مدیر گروه صندوق بیمه محصولات کشاورزی کردستان خبرداد: پرداخت ۱۰۰ درصدی غرامت به کشاورزان خسارت دیده کردستان

سنندج-مدیر گروه صندوق بیمه محصولات کشاورزی کردستان از پرداخت ۱۰۰ درصدی غرامت بیمه ای به کشاورزان خسارت دیده استان خبرداد.

سلیمان حریری امروز سه شنبه در جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی استان در سنندج گفت: میزان خسارت وارد شده به بخش زراعت استان در سال زراعی ۹۵-۹۴ ۳۰ میلیارد ریال و بخش باغ‌ها هم ۱۴۵ میلیارد ریال بوده است.
وی میزان خسارت وارد شده به دام سبک استان را ۱۰ میلیارد ریال، طیرو ۲۱ میلیارد ریال، زنبور عسل ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و آبزیان هم ۱۷۹ میلیون ریال ذکر کرد و اظهارداشت: در این سال ۲۱۱ میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد شد.
وی با اشاره به اینکه در چند مرحله غرامت به کشاورزان و تولیدکنندگان این بخش پرداخت شد، بیان کرد: تا تاریخ ۱۱ اردی‌بهشت ماه امسال ۹۸ درصد کل غرامت کشاورزان پرداخت شد و دو درصد باقی‌مانده هم مشکلاتی هم چون مغایرت شماره های حساب داشتند که آن هم برطرف شد و اکنون ۱۰۰ درصد غرامت ها پرداخت شده است.
مدیر گروه صندوق بیمه محصولات کشاورزی کردستان ادامه داد: به دلیل پرداخت دیرهنگام غرامت به کشاورزان در سال گذشته متأسفانه سطح بیمه اراضی گندم دیم دراستان به نسبت سال گذشته کاهش پیدا کرده است.
حریری اضافه کرد: از ۵۰۰ هزار هکتار اراضی زیرکشت گندم دیم دراستان حدود ۱۵۶ هزار هکتار آن تحت پوشش بیمه قرار دارند که با وجود این همچنان نخستین استان کشور در بیمه اراضی دیم هستیم.
وی میزان سطح زیرکشت گندم آبی بیمه شده در استان را ۸ هزار هکتار ذکر کرد و افزود: میزان باغ‌ها تحت پوشش بیمه استان هم از ۱۳ هزار هکتار امسال به ۷ هزار و ۸۰۰ هکتار کاهش پیدا کرد.
وی عنوان کرد: امسال دو عامل تنش زا شامل خشکی اول فصل و سرما و یخبندان زمستان خسارت هایی به مزارع استان وارد کرد که تاکنون میزان خسارت برآورد شده توسط اکیپ های کارشناس ما ۳۲۱ میلیارد ریال است.

شناسهٔ خبر: 3992720 – سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ – ۱۷:۰۴

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *