مراد قاراییلان: از اعلام آتش بس و آغاز مذاکرات صلح پشیمان نیستیم

مراد قاراییلان عضو شورای رهبری پ.ک.ک اعلام نموده که حزب وی و نیروهای شاخه ی نظامی آن، هیچ گاه از عقب نشینی از ترکیه و ورود به مسیر مذاکرات صلح پشیمان نیستند و این روند تاکنون دستاوردهای ارزشمندی برای کردها به همراه آورده است

فرمانده ی شاخه ی نظامی پ.ک.ک، پایبندی نیروهای تحت امر خود به مذاکرات صلح را اعلام کرد.
به گزارش کردپرس مراد قاراییلان فرمانده ی شاخه ی نظامی و عضو شورای رهبری پ.ک.ک در مقاله ای که در مجله ی سرخوبون منتشر شده اعلام نموده که حزب وی و نیروهای شاخه ی نظامی آن، هیچ گاه از عقب نشینی از ترکیه و ورود به مسیر مذاکرات صلح پشیمان نیستند و این روند تاکنون دستاوردهای ارزشمندی برای کردها به همراه آورده است. وی همچنین اعلام کرد که در حال حاضر هیچ کسی نمی تواند وجود مساله ای جدی به نام «معضل کردها» را انکار کند و لازم است که این معضل با استفاده از راهکارهای سیاسی و فکری حل شود.
در بخشی از مقاله ی قاراییلان آمده است:«ما به نظرات بیان شده از سوی رهبر آپو و افقی که ترسیم نموده پایبند هستیم و به هیچ وجه از این اقدام پشیمان نیستیم. در این مقطع مهم، جهانیان یک بار دیگر این واقعیت را مشاهده کردند که ما خشونت محور و جنگ طلب نیستیم و مدافع صلح و آرامش و برادری هستیم. با این حال ما به حفظ شرف، کرامت و عزت خودمان نیز پایبندیم و اگر لازم باشد برای دفاع از شرف و آبروی خود، می جنگیم ».
قاراییلان در پایان این مقاله خواهان آزادی اوجالان و دیگر زندانی کُرد شده است.
این اظهارات در حالی منتشر شده که جلال الدین جان از اعضای کمیته ی فرزانگان صلح، چند روز پیش پس از دیدار با صبری اُک و برخی دیگر از سران پ.ک.ک در کوهستان قندیل، در گفتگو با روزنامه ی طرف اعلام کرد که بر اساس برداشت هایی که از سخنان سران پ.ک.ک دارد، مذاکرات صلح به پایان رسیده اما کسی نمی خواهد آن را اعلام کند و پ.ک.ک به دنبال اعلام خودگردانی دفاکتو و غیر رسمی است.
 
کد مطلب: 63479  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۳/۱  |  ساعت: ۸ : ۴۱

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *