مراسم نکوداشت مصطفی خرم دل در سنندج آغاز شد

سنندج- مراسم تجلیل و نکوداشت استاد مصطفی خرد دل استاد حوزه پژوهش و تفسیر قرآن کریم در دانشگاه کردستان آغاز شد.

صبح امروز و با حضور اساتید برجستە علوم قرآنی مراسم تجلیل و نکوداشت چند دهە تلاش استاد مصطفی خرم دل مفسر و پژوهشگر قران کریم آغاز شد.
این مراسم و از صبح امروز پنج شنبه در محل تالار مولوی دانشگاه کردستان با همکاری بنیاد نخبگان استان و پژوهشکدە کردستان شناسی دانشگاه کردستان آغاز شده است و تا ظهر ادامه دارد.
در این مراسم کە باحضور دکتر خرم دل و شماری از اساتید دانشگاه و حوزە و همچنین فعالان قرآنی اهل سنت برگزار شد، بخشی از آثار این مفسر کُرد مهابادی در حوزە تبلیغ قرآن و معارف، حوزە فقهی و حقوقی، دستور زبان کردی و عربی توسط سخنرانان مورد بررسی قرار گرفت.
فردین اخلاقیان، رئیس دانشگاه کردستان در این مراسم گفت: دانشگاه کردستان مفتخر است کە مراسم تکریم و تجلیل از دانشمندان و فرزانگان کرد را برگزار کند و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
رحمت صادقی ریس بنیاد نخبگان استان کردستان هم در سخنانی در این مراسم با تقدیر از چند دهە تلاش و پژوهش دکتر خرم دل گفت: برای بازگشت جامعە بە اصل شایستە خود ضروری است کە در مکان های آکادمیک و علمی مانند دانشگاه ها، نخبگان، اندیشمندان و دانشمندان مورد تجلیل قرار بگیرند.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری این گونه برنامه ها و مراسم ها، عنوان کرد: الگوسازی از فرزانگان و سرآمدان برای جامعە باید مورد توجە باشد تا زمینه برای تربیت بهتر نسل جوان و مسئولیت پذیری بهتر آنها فراهم شود.
دکتر مصطفی خرم دل اندیشمند قرآن پژوهش کرد سال ۱۳۱۵ شمسی در روستای دهبکر از توابع شهرستان مهاباد بە دنیا آمد.
سالها در دانشگاه تهران تحصیل و در دانشگاه های کردستان، کرمانشاه و مهاباد مشغول تدریس و خدمت در بودە است.
دکتر خرم دل صاحب ۷ اثر در حوزە تفسیر و قرآن کریم، ۶ اثر در حوزە زبان و ادبیات کردی و عربی، ۳ اثر در حوزە فقە و ۲ اثر در حوزە عقاید اسلامی است.

شناسهٔ خبر: 3820531 – پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ – ۱۰:۱۳

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *