خانه / اجتماعی / مردم ایران فرقی میان شیعه و سنی نمی گذارد

مردم ایران فرقی میان شیعه و سنی نمی گذارد

حجت الاسلام و المسلمین روحانی در جمع مردم سنندج تصریح کرد: انرژی ملت ایران از انرژی هسته ای قدرتمند تر است

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ – ۱۱:۲۴
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام و المسلمین روحانی که در ادامه سفرهای استانی دولت یازدهم به کردستان سفر کرده است، صبح امروز یکشنبه ۴ مردادماه در ورزشگاه استقلال سنندج برای حاضرین سخنرانی کرد.
 
رئیس جمهور خطاب به مردم کردستان گفت: با تمام جدیت مسائل کردستان عزیز را دنبال خواهم کرد.
روحانی با تقدیر از دلاوران بزرگ کردستان در ۸ سال دفاع مقدس افزود: این دلاوران در این سرزمین در کنار مردم عزیز کردستان ایستادگی کردند، پیشمرگان کرد مسلمان و همه دلاوران عزیز این سرزمین آباد و سرسبز و بیشه شیران کردی همواره از سرزمین ایران دفاع کرده اند.
رئیس جمهور ادامه داد: شما دیدبان دقیق ایران زمین بودید، پس درود و سپاس می فرستیم بر همه دیدبانان ایران که با افتخار و دلاوری از این سرزمین دفاع کردند.کردستان سرزمینی است که همواره رأی به مردم سالاری و اعتدال داد و در ۲۴ خرداد ۹۲ با ۷۲ درصد آراء به اعتدال و تعامل حماسه آفرید.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: رأی مردم کردستان به امید در مسیر تدبیر بود که این دولت در برابر عظمت کردستان و مردم آن سر تواضع فرود می آورد و همه توان خود را برای توسعه کردستان عزیز به کار خواهد گرفت. من قول می دهم که شخصا و با تمام جدیت مسائل کردستان را دنبال خواهم کرد.
 
روحانی افزود: استقبال پرشور شما امروز در خیابان های سنندج نمونه ای از پیوند مبارک مردم کردستان و دولت یازدهم است از همین رو به تمام مردان، زنان و جوانان کردستان قهرمان درود می فرستیم و در ادامه صحبت هایم طرح های مهم دولت را درخصوص آبادانی کردستان به عرض خواهم رساند.
 
رئیس جمهور گفت : امروز روز پیروزی ملت ایران  در برابر فشار و تهدید جهانی است و مردم  ما  بعد از ۱۲ سال مقاومت و ایستادگی در میدان منطق و مذاکره توانستند عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان بکشند. ای مردم سنندج دیپلماتها و فرزندان رشید و قهرمان شما  در برابر ۶ کشور بزرگ و قدرتمند جهانی به پیروزی تاریخی دست یافتند. چه کسی فکر می کرد که همه  قدرتها بگویند  ایران  باید  انرژی هسته ای نداشته باشد ، اما شما  ملت با مقاومت و ایستادگی تان جهان را در برابر ایران  تسلیم سازید.
 
روحانی تصریح کرد: از انرژی هسته ای مهم تر انرژی ملت بزرگ ایران است .
وی افزود: شما ملت  با قهرمانی تان، با انرژی بی پایان تان  و با ایستادگی تان توانستید کاری کنید  که امروز قدرت  بزرگ  جهانی یعنی آمریکا  اعتراف می کند  که ایران  تسلیم ناپذیر خواهد بود. اینکه  وزیر خارجه  آمریکا  در مجلس سنای آمریکا  به صراحت می گوید ایرانیان را تهدید نکنید، این به معنای آن است که ملت شجاع و قهرمان ایران در تمام مصاف ها  از روز اول تا امروز همواره با اتکای به خداوند در برابر دشمنان و رقیبان پیروز بوده است. آنچه ما به دست آوردیم  نصرت خداوند بود ، ایستادگی مردم با ایمان بود انسجام و وحدت  در میان تمام ملت ایران بود.
 
رئیس جمهور تاکید کرد: ملت ایران  فرقی بین  شیعه و سنی نمی گذارد و شیعه و سنی با یکدیگر برادرند.
 
 
 
ادامه دارد ….
 

شناسه خبر : 7437

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به ضرب المثل های هورامان؛ کاسه و به ران کافری وه ران / حبیب الله مستوفی

“کسی که خود را به چشم به راه بودن کمکِ همراه با منت از جانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =