خانه / اجتماعی / مردم درخواست های خود را از طریق سامانه ۱۱۱ سامد مطرح کنند

مردم درخواست های خود را از طریق سامانه ۱۱۱ سامد مطرح کنند

استاندار کردستان گفت: مردم در ایام سفر ریاست محترم جمهوری به استان کردستان در صورت تمایل می توانند درخواست های خود را از طریق سامانه ۱۱۱ سامد مطرح کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در حاشیه بازدید از محل سامانه ارتباطی ۱۱۱ سامد ستاد استقبال سفر ریاست محترم جمهوری به کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: در ایام حضور ریاست محترم جمهوری در کردستان قطعا مردم خواست ها و مطالباتی دارند که می توانند با ارائه درخواست های به حق خود آنها را دنبال کنند.
 
وی افزود: در گذشته  خواسته ها و نظرات مردم از طریق نوشتن نامه و درخواست های مکتوب انجام می شده و مردم برای پیگیری نامه های خود و با مراجعه به استانداری و دیگر دستگاههای اجرایی به زحمت می افتادند و  معمولا برای رسیدگی به این درخواست ها نیز محدودیتها و نارسایی های وجود داشت.
 
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید سعی شده تا  در سفرهای ریاست محترم جمهوری سامانه ۱۱۱ یا سامد جامع تر و سازمان یافته تر عمل کرده  و نقش بیشتری در ارتباط با مردم و رسیدگی به درخواست های آنها داشته باشد تا مردم کمتر دچار زحمت شوند.
 
وی تصریح کرد: در این راستا با فراهم شدن این سامانه ارتباطی در این سفرمردم می توانند درهرکجا وهردرخواست و نظراتی داشته باشند با سامانه ۱۱۱ تماس می گیرند.
 
زاهدی اظهار داشت: ارتباط با این سامانه هزینه و زحمت مراجعه مستقیم و رفت و آمد را برای مردم در پی نخواهد داشت.
 
وی تاکید کرد: این سامانه از ساعت ۸ صبح روز شنبه سوم مردادماه سالجاری آغاز بکار خواهد کرد و تا یک روز پس از سفر نیز به کار خود ادامه خواهد داد و به صورت شبانه و روزی در خدمت احاد جامعه خواهد بود.
 
استاندار کردستان ابراز داشت: سامانه ۱۱۱ در استان کردستان به صورت فعال پاسخگوی درخواست های مردم می باشد و امیدواریم مردم فهیم استان پاسخ مورد نیاز خود را دریافت کنند.
 
وی خطاب به مردم کردستان پیشنهاد کرد که مسائل مهم و تاثیرگذار در مسیر توسعه را مطرح کرده تا شرایط برای کاهش مشکلات اساسی استان بوجود آید زیرا این درخواست ها جمع بندی شده و در نهایت در اختیار ریاست محترم جمهوری قرار خواهند گرفت.
 
زاهدی اذعان داشت: در این سفر این سامانه به صورت سه شیفت و با بیش از ۲۰۰ نفر در هر شیفت تا زمان خاتمه سفر و روزهای پس از نیز آن آماده دریافت درخواست های مردم استان است.
 
وی متذکر شد که این سامانه بعد از سفرنیز و در طول سال فعال بوده و آماده دریافت نظرات و درخواست های مردم کردستان است.
 
استاندار کردستان با اشاره به اینکه امکان دریافت نامه نیز در این سفر وجود در ادامه سخنان خود گفت: دریافت نامه نیز وجود دارد و به نظر مردم احترام گذاشته شده و کرامت آنها نیز حفظ خواهد شد زیرا ممکن است فردی علاقمند به نوشتن نامه باشد که این بستر وجود دارد.
 
وی در پایان گفت: مردم مطمئن باشند که ارتباط با سامانه بسیار بهتر از نوشتن نامه است و بطوریکه در اسرع وقت و در کوتاه ترین مدت زمان ممکن و با دریافت کد رهگیری به درخواست آنها از طریق سامانه رسیدگی خواهد شد.
۱ مرداد ۹۴

شناسه خبر : 7445

این خبر رو هم ببینید

تصمیم مشترک ایران و ترکیه مبارزه مشترک با تروریست ها است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با روزنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =