خانه / سیاسی / مرشد «حسین دیوانی» پیشکسوت نامدار ورزش سنندج درگذشت/ برگزاری مراسم تشییع جنازه صبح روز دوشنبه

مرشد «حسین دیوانی» پیشکسوت نامدار ورزش سنندج درگذشت/ برگزاری مراسم تشییع جنازه صبح روز دوشنبه

مرشد حسین دیوانی پیشکسوت نامدار ورزش باستانی استان کردستان امروز یکشنبه ۲۳ اسفندماه دار فانی را وداع گفت.

به گزارش کُردتودی،  مرشد «حسین دیوانی» پیشکسوت ورزش باستانی صبح روز یکشنبه ۲۳ اسفند ماه بر اثر ناراحتی قلبی به بیمارستان اعزام و در ظهر همان روز در اثر سکته قلبی و در سن ۸۰ سالگی دار فانی وداع گفت. مرحوم مرشد حسین دیوانی در آذرماه ۱۳۱۴ در محله جور آباد یکی از محله های قدیمی شهر سنندج در خانواده متدین به دنیا آمد. این پیشکسوت سنندجی در سن ۱۳ سالگی به واسطه ی برادر بزرگتر خود مرحوم مرشد حسن دیوانی با حال و هوای زورخانه آشنا شد و وارد جرگه رادمردان آن زمان شد و در این ورزش همانند الگوی برای جوانان استان کردستان تلاش و خدمت کرد.
زورخانه های شهر سنندج به منظور صلابت پهلوانی و خوی جوانمردی مرحوم مرشد حسین دیوانی سال ها چراغ آن ها روشن نگه شد و جوانان، قهرمانان و جامعه ورزش استان او را به عنوان اسوه مردانگی و فتوت شناخته و هرگز این کهن کسوت را از یاد نخواهند بُرد.
همچنین بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دستگاه ورزش کُردستان، مراسم تشیع پیکر مرحوم مرشد حسین دیوانی در روز ۲۴ اسفندماه رأس ساعت ۹ صبح از سردخانه بیمارستان بعثت سنندج به سمت بهشت محمدی با حضور مسئولین و جامعه ورزشی استان کردستان برگزار می شود و مراسم ختم آنمرحوم در روز های دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه ۲۴ ، ۲۵ و ۲۶ در مسجد ملاویسی منعقد می گردد.
 کد خبر : ۱۴۵۳۵لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13755

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =