مریوانی‌ها صاحب تحصیلات تکمیلی شدند  

رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان از تأیید نخستین رشته تحصیلات تکمیلی در شهرستان مریوان خبر داد.
 

        
ایوب مرادی اظهار کرد: استان کردستان یکی از غنی‌ترین استان‌های کشور از لحاظ نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده بوده و هم اکنون این استان به عنوان استانی دانشگاهی و نخبه‌پرور در سطح کشور مطرح است.
وی افزود: کسب موفقیت‌های گوناگون علمی و پژوهشی توسط اساتید و دانشجویان این استان در مجامع علمی ملی و بین‌المللی نشان از جایگاه علوم مختلف در این خطه از میهن اسلامی بوده و خوشبختانه به برکت استقرار نظام شکوهمند اسلامی شاهد انقلابی عظیم در حوزه علم و سوادآموزی در کردستان هستیم.
رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان با اشاره به تحصیل بیش از 23 هزار دانشجو در 92 رشته و گرایش در 10 مرکز و واحد تابعه این دانشگاه در سطح استان اظهار داشت: خوشبختانه طی چند سال اخیر تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور به بیش از 80 نفر رسیده و این مهم هر ساله افزایش می‌یابد.
مرادی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود اساتید و نخبگان علمی در رشته‌های مختلف تحصیلی ظرفیت ایجاد رشته‌های تحصیلات تکمیلی در استان بسیار بالا بوده و خوشبختانه در جدید‌ترین اتفاق مهمی که در این عرصه به وقوع پیوست می‌توان به موافقت سازمان مرکزی پیام نور برای ایجاد نخستین رشته تحصیلات تکمیلی در شهرستان مریوان اشاره کرد.
وی افزود: رشته کارشناسی ارشد جغرافیا گرایش امور روستایی نخستین رشته تحصیلات تکمیلی در شهرستان مریوان و پنجمین رشته تحصیلات تکمیلی در سطح پیام نور استان به شمار می‌آید.
رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان تصریح کرد: پیام نور مریوان از سال 73 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده و تاکنون بیش از 2 هزار و 500 دانشجو در مقطع کارشناسی در 27 رشته تحصیلی از این واحد فارغ‌التحصیل شده‌اند و هم‌اکنون نیز بیش از 3 هزار دانشجو دارد.
مرادی در پایان سخنان خود به ظرفیت ایجاد رشته‌های متعدد در سطح تحصیلات تکمیلی در استان اشاره کرد و افزود: امیدواریم با نگاه ویژه مسئولان سازمان مرکزی پیام نور شاهد ایجاد رشته‌های بیشتری در سطح تحصیلات تکمیلی باشیم.

این خبر رو هم ببینید

به بهانه روز جهانی زمین پاک؛ زمین سطل زباله نیست / علی اکبر محبی*

چه کسی باید شهرداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران را آموزش و مجاب کند که زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *