خانه / علمی / مسئول ارتباطات بین‌الملل دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه: برای اعزام دانشجو به دانشگاه کردستان مصمم هستیم

مسئول ارتباطات بین‌الملل دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه: برای اعزام دانشجو به دانشگاه کردستان مصمم هستیم

مسئول ارتباطات بین‌الملل دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه گفت: در یک بررسی به توانمندی‌های دانشگاه کردستان آگاهی پیدا کرده‌‌ایم و به همین منظور مصمم هستیم تا دانشجو را برای ادامه تحصیل به این دانشگاه اعزام کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بختیار رفیق سه‌شنبه شب در دیدار تعدادی از مسئولان دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه اقلیم کردستان عراق با رئیس و مسئولان دانشگاه کردستان در سنندج، اظهار داشت: در سفر مسئولان دانشگاه کردستان به سلیمانیه، تفاهم‌نامه‌هایی به امضا رسید که ما انتظار داریم مفاد آن زودتر اجرایی شود.
وی تصریح کرد: ما می‌خواهیم در اجرای تفاهم‌نامه‌ها به گونه‌ای عمل شود که هم دانشگاه کردستان و هم دانشگاه سلیمانیه از آن منتفع شوند.
مسئول ارتباطات بین‌الملل دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه اضافه کرد: در یک بررسی، با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه کردستان آشنا شده‌ایم و به آن افتخار می‌کنیم و به همین منظور مصمم هستیم تا دانشجو را برای ادامه تحصیل به این دانشگاه اعزام کنیم.
رفیق خاطرنشان کرد: دانشگاه سلیمانیه در برابر دانشگاه کردستان، یک دانشگاه جوان به‌شمار می‌آید و ما نیاز داریم تا دانشجویان ما در برخی رشته‌هایی موجود در دانشگاه کردستان تحصیل نماید.
مسئول ارتباطات بین‌الملل دانشگاه پلی‌تکنیک سلیمانیه گفت: می‌خواهیم بستری فراهم شود تا دانشجویان ما بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های فیزیک و شیمی و دیگر رشته‌ها در دانشگاه کردستان ادامه تحصیل دهند.
وی یادآوری کرد: ارتباطات با دانشگاه‌های تهران و اجرای پروژه‌های مشترک برای مسئولان دانشگاه سلیمانیه هم به لحاظ اقتصادی و هم زمانی سخت است و ما تمایل داریم که بیشترین ارتباط را با دانشگاه کردستان داشته باشیم.
رفیق در پایان سخنان خود گفت: ما به دانشجو الزام نمی‌کنیم که در کدامین دانشگاه ایران درس بخواند و به همین منظور مکانی را در دانشگاه سلیمانیه در اختیار مسئولان دانشگاه‌های کردستان و ایران قرار می‌دهیم تا خودشان وضعیت و توانمندی و شرایط تحصیل را برای دانشجویان تشریح کنند و در آن صورت دانشجو خود تصمیم می‌گیرد که کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کند.۹۴/۱۲/۱۹ :: ۰۲:۰۲ لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 20299

این خبر رو هم ببینید

سنندج قرمز کرونایی شد/۶ شهر کردستان در وضعیت قرمز قرار دارد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی عنوان شده توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =