خانه / سیاسی / مسئول امنیتی اندونزی: گروه های افراطی اندونزی از سوریه و استرالیا کمک دریافت می کنند

مسئول امنیتی اندونزی: گروه های افراطی اندونزی از سوریه و استرالیا کمک دریافت می کنند

یکی از وزیران اندونزی از کمک مالی که به گروه های افراطی در این کشور از سوی داعش در سوریه و نیز منابعی در استرالیا می شود، پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه روسیاالیوم، لوهوت پانجایتان وزیر هماهنگی امور امنیتی اندونزی گفت: گروه های افراطی در اندونزی از استرالیا و سوریه پول دریافت می کنند.حدود ۸۰۰ هزار دلار هفته گذشته به گروه های افراطی در اندونزی کمک شده است.
وی افزود: ما در حال حاضر در حال تحقیق هستیم تا بدانیم که گروههای افراطی چگونه به این پول ها دست یافته اند.حدود صد هزار دلار از شهر الرقه سوریه به این گروه های افراطی در اندونزی کمک شده است و مبلغ ۷۰۰ هزار دلار نیز از استرالیا به این گروهها کمک شده است.
وزیر اندونزیایی با اشاره به عدم اطلاع از منبع تامین کننده اموال و پول ها از استرالیا بیان کرد: نهادهای ما در حال حاضر به طور جدی به دنبال رصد این حمایت مالی هستند زیرا بدون تامین مالی این گروه های افراطی نمی توانند در اندونزی فعالیتی داشته باشند.
پانجایتان از همکاری با استرالیا در زمینه منابع تامین کننده مالی تروریست ها در اندونزی و نیز همکاری با سنگاپور به عنوان یک همکاری خوب و موثر بین کشورها یاد کرد.
وی بدون اینکه توضیحات بیشتری در این باره بدهد افزود: ما نیازمند همکاری بیشتر بین المللی هستیم زیرا یک دولت به تنهایی نمی تواند با این تهدید مقابله کند.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۳۷۴۲ – دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ – ۲۰:۳۱
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14423

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =