مسئول امور بانوان ستاد احیای کردستان: همایش عفاف و حجاب در مهر ماه برگزار می‌شود

مسئول امور بانوان ستاد احیای کردستان از برگزاری همایش عفاف و حجاب در مهر ماه سال جاری در استان خبر داد و گفت: این همایش برای اولین بار در استان توسط ستاد احیا برگزار می‌شود

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیده آذر موسوی پیش از ظهر امروز در دومین جلسه شورای امور بانوان ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر که با حضور نمایندگان ادارات استان کردستان در سالن جلسات ستاد احیا برگزار شد، اظهار کرد: شناخت، آگاهی و انجام وظیفه از جمله عناصر مهم در زندگی هستند.
وی تصریح کرد: عدم شناخت و آگاهی موجب می‌شود انسان وظیفه خود را به نحو احسن انجام ندهد و به دنبال آن جامعه دچار هرج و مرج می‌شود.
مسئول امور بانوان ستاد احیای کردستان امر به معروف و نهی از منکر را یک وظیفه شرعی و عمومی دانست و گفت: خداوند افرادی را که در راستای احیای این فریضتین الهی گام بر می‌دارند جزو راستگاران قرار داده است.
موسوی بیان داشت: اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر واجب بوده و پیامبران و امامان نسبت به انجام آن سفارشات زیادی کرده‌اند.
وی ضمن اشاره به بیانات حضرت علی(ع) در خصوص اهمیت این فریضه، افزود: باید با شناخت و آگاهی در راستای انجام فریضتین امر به معروف و نهی از منکر گام برداریم.
موسوی ارائه راهکارهای لازم به منظور بسط و گسترش فریضتین امر به معروف و نهی از منکر را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: شما به عنوان نماینده خانم‌های شاغل در ادارات باید نسبت به اهمیت احیای این فرائض دینی شناخت کافی داشته باشید.
مسئول امور بانوان ستاد احیای کردستان از برگزاری همایش عفاف و حجاب در مهر ماه سال‌جاری خبر داد و افزود: این همایش برای نخستین بار در استان توسط ستاد احیا برگزار می‌شود.
وی بیان داشت: این جشنواره یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه امور بانوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان است، ولی برگزاری آن نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و همفکری بانوان شاغل در ادارات است.
به گفته موسوی ارائه راهکارهای علمی و قابل عملیاتی شدن به منظور ارتقا هرچه بیشتر سطح جشنواره از سوی نمایندگان بانوان در ادارات می‌تواند بستری برای تحقق اهداف در این حوزه باشد.
مسئول امور بانوان ستاد احیای کردستان تصریح کرد: دشمن سعی دارد با اشاعه فرهنگ ابتذال و فساد کانون خانواده‌ها را سست کرده و موجب انهدام آن شود.
وی اظهار کرد: دشمن برای نیل به اهداف کورکورانه خود در صدد ترویج ابتذال و بی‌بندوباری در بین جوانان و کم‌رنگ کردن اعتقادات دینی و مذهبی آنان است.
به گفته موسوی نقش زنان به عنوان یکی از مهم‌ترین ستون‌های استحکام خانواده‌ها در راستای مقابله با تاثیرگذاری تبلیغات ضد ارزشی دشمنان کلیدی است.
وی با اشاره به اهمیت تذکر لسانی در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: لازم است تذکرهای در خصوص روزه خواری و رعایت حجاب با لطافت و مهربانی باشد.
موسوی گفت: فریضتین امر به معروف و نهی از منکر نیازمند نظارت عمومی بوده کما اینکه این مهم از نظارت‌های دولتی تاثیرگذارتر است.
مسئول امور بانوان ستاد احیای کردستان در پایان با تاکید بر شناسایی مصادیق امر به معروف و نهی از منکر، افزود: باید انجام این وظیفه الهی را در خانواده و محیط‌های آموزشی به پا داریم.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *