خانه / اجتماعی / مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کردستان: ایثارگری‌ها و رشادت‌های ۵۶۲ زن شهیده کردستانی به جامعه معرفی شود

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کردستان: ایثارگری‌ها و رشادت‌های ۵۶۲ زن شهیده کردستانی به جامعه معرفی شود

مسئول کمیته بانوان کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان گفت: ۵۶۲ زن شهیده در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۱۳ زن شهیده پیشمرگ کُرد شناسایی شده و باید ایثارگری‌ها و رشادت‌های آنان به جامعه معرفی شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ناهید منصوری ظهر امروز در سومین کمیته بانوان ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان که در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون برای برگزاری این کنگره در استان کردستان ۸ کارگروه تشکیل شده است.
وی گفت: تشکیل کارگروه جمع‌آوری آثار با مسئولیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان، کارگروه علمی با مسئولیت دانشگاه کردستان، کارگروه پشتیبانی با مسئولیت امور بانوان استانداری کردستان، کارگروه اطلاع‌رسانی با مسئولیت صدا و سیما، کارگروه تربیت‌بدنی با مسئولیت اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان، کارگروه فرهنگی و هنری با مسئولیت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و کارگروه مهندسی با مسئولیت شهرداری از جمله کارگروه‌های کمیته بانوان ستاد کنگره ۵ هزار و ۴۰۰ شهید استان است.
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان کردستان تصریح کرد: برنامه‌هایی که در کمیته بانوان ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان پیشنهاد شده شامل برگزاری فراخوان مقاله با موضوع زنان شهیده، یادواره شهدای زن، چاپ کتاب با موضوع زنان شهیده استان، سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری کنگره ۵۶۲ زن شهیده استان، برپایی نمایشگاه فرهنگی و هنری و نصب نماد زن و مقاومت در سطح استان کردستان است.
منصوری با اشاره به اینکه کنگره ۵ هزار و ۴۰۰ شهید استان کردستان سال آینده برگزار خواهد شد، افزود: برای برگزاری این کنگره ۲۸ کمیته در نظر گرفته شده که کمیته بانوان یکی از این کمیته‌هاست و با بهره‌گیری از توان بانوان استان به برگزاری برنامه‌های مختلف در راستای معرفی زنان شهیده کردستان می‌پردازد.
مسئول کمیته بانوان کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان با اشاره به گمنام بودن برخی از زنان شهیده استان خاطر نشان کرد: از ۵۶۲ زن شهیده استان ۷۱ زن شهیده شهدای ترور بودند که از این تعداد ۱۳ زن شهیده پیشمرگ کرد مسلمان هستند که در مقابل با گروهک‌های ضد انقلاب به دفاع پرداختند و بقیه هم شهدای بمباران رژیم بعثی عراق هستند.
شناسه خبر: ۱۴۳۶۶۵۱ سرویس: استانها

شناسه خبر : 6215

این خبر رو هم ببینید

به بهانه انتصاب ماموستادکتر عبدالسلام کریمی بعنوان مشاور اقوام و مذاهب رئیس جمهور؛ هدیه دولت به اهل سنت در هفته وحدت

هفته وحدت یادگاری ماندگار از دوره زعامت حضرت امام خمینی (ره) می باشد که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =