مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کردستان: ایثارگری‌ها و رشادت‌های ۵۶۲ زن شهیده کردستانی به جامعه معرفی شود

مسئول کمیته بانوان کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان گفت: ۵۶۲ زن شهیده در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۱۳ زن شهیده پیشمرگ کُرد شناسایی شده و باید ایثارگری‌ها و رشادت‌های آنان به جامعه معرفی شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، ناهید منصوری ظهر امروز در سومین کمیته بانوان ستاد کنگره 5400 شهید کردستان که در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: تاکنون برای برگزاری این کنگره در استان کردستان 8 کارگروه تشکیل شده است.
وی گفت: تشکیل کارگروه جمع‌آوری آثار با مسئولیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان، کارگروه علمی با مسئولیت دانشگاه کردستان، کارگروه پشتیبانی با مسئولیت امور بانوان استانداری کردستان، کارگروه اطلاع‌رسانی با مسئولیت صدا و سیما، کارگروه تربیت‌بدنی با مسئولیت اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان، کارگروه فرهنگی و هنری با مسئولیت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و کارگروه مهندسی با مسئولیت شهرداری از جمله کارگروه‌های کمیته بانوان ستاد کنگره 5 هزار و 400 شهید استان است.
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان کردستان تصریح کرد: برنامه‌هایی که در کمیته بانوان ستاد کنگره 5400 شهید کردستان پیشنهاد شده شامل برگزاری فراخوان مقاله با موضوع زنان شهیده، یادواره شهدای زن، چاپ کتاب با موضوع زنان شهیده استان، سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری کنگره 562 زن شهیده استان، برپایی نمایشگاه فرهنگی و هنری و نصب نماد زن و مقاومت در سطح استان کردستان است.
منصوری با اشاره به اینکه کنگره 5 هزار و 400 شهید استان کردستان سال آینده برگزار خواهد شد، افزود: برای برگزاری این کنگره 28 کمیته در نظر گرفته شده که کمیته بانوان یکی از این کمیته‌هاست و با بهره‌گیری از توان بانوان استان به برگزاری برنامه‌های مختلف در راستای معرفی زنان شهیده کردستان می‌پردازد.
مسئول کمیته بانوان کنگره 5400 شهید کردستان با اشاره به گمنام بودن برخی از زنان شهیده استان خاطر نشان کرد: از 562 زن شهیده استان 71 زن شهیده شهدای ترور بودند که از این تعداد 13 زن شهیده پیشمرگ کرد مسلمان هستند که در مقابل با گروهک‌های ضد انقلاب به دفاع پرداختند و بقیه هم شهدای بمباران رژیم بعثی عراق هستند.
شناسه خبر: 1436651 سرویس: استانها

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *