مسابقات قرآن سبب نهادینه کردن فرهنگ قرآنی دانش آموزان می شود

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان هدف از برگزاری مسابقات قرآن را آموزش و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی، انس و الفت دانش آموزان با مفاهیم قرآنی و رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های معنوی آنان بیان کرد.

به گزارش ایرنا، رشید قربانی شامگاه دوشنبه در آیین افتتاحیه مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزان استان در سنندج گفت: در این دوره از رقابت ها هزار و 500 دانش آموز در مسابقات قرآن و معارف اسلامی در رشته های حفظ، قرائت، تفسیر، احکام، نماز، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه شرکت کرده اند.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را تعالی روحیه دانش آموزان و آشنایی و انس بیشتر آنان با قرآن و مفاهیم قران عنوان کرد.
قربانی با اشاره به اینکه قرآن نقش مهم و تاثیرگذاری در زندگی فردی و اجتماعی انسان دارد تاکید کرد: قرائت قرآن، انسان را از گزند معاصی و آسیب های اجتماعی حفظ می کند و راه درست زندگی کردن را به انسان نشان می دهد.
وی تقویت فرهنگ اسلامی جامعه را نیازمند آموزش نسل جوان با قرآن و مفاهیم قرآنی دانست و گفت: در همین راستا ترغیب و تشویق دانش آموزان با مفاهیم ارزشی و دینی از همان دوران جوانی لازم و ضروری است.
او با بیان اینکه حفظ و قرائت قرآن نقش ویژه ای در زندگی انسان دارد گفت: معانی و مفاهیم قرآنی از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است، انسان با خواندن معانی قرآنی می تواند به معانی بلند قرآن پی ببرد.
او تاکید کرد: دانش آموزان با قرائت قرآن باید آن را سرلوحه و الگوی زندگی خود قرار دهند.
معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در این آیین با اشاره به نقش و اهمیت قرآن در زندگی انسان ها گفت: قرآن کارخانه انسان سازی و درمان همه دردها است.
حجت الاسلام محمد سادات گفت: انسان در پرتو زندگی قرآنی و تمسک به آیات قرآن و احادیث پیامبر(ص) می تواند سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کند.
او با اشاره به اینکه امروز 160 شبکه ضد دینی و ضد اخلاقی ماهواره ارزش های اصیل اسلامی را خدشه دار کرده اند گفت: امروز نسل جوان بیش از پیش باید با تعالی روح بخش قرآن آشنا شوند و فرهنگ اسلامی تقویت گردد.
این مسابقات به مدت سه روز در سنندج برگزار می شود.ک/2
 

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *