مسرور بارزانی تاکید کرد: تداوم حضور نیروهای پیشمرگ در مناطق موردمناقشه عراق

در ادامه اظهارنظرهای مقامات اقلیم کردستان عراق درباره حضور نیروهای پیشمرگ در مناطق موردمناقشه این کشور، رئیس سازمان امنیت اقلیم از تداوم حضور این نیروها در این مناطق خبر داد

در ادامه اظهارنظرهای مقامات اقلیم کردستان عراق درباره حضور نیروهای پیشمرگ در مناطق موردمناقشه این کشور، رئیس سازمان امنیت اقلیم از تداوم حضور این نیروها در این مناطق خبر داد.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، مسرور بارزانی فرزند مسعود بارزانی و رئیس سازمان امنیت اقلیم در دیدار با سفیر انگلستان در عراق در خصوص آخرین تحولات عراق رایزنی کرد.
وی در این دیدار درباره خلاء امنیتی به وجود آمده در مناطق موردمناقشه عراق در پی حملات داعش و ترک این مناطق از سوی ارتش عراق گفت: نیروهای پیشمرگ همچنان در مناطق موردمناقشه حضور خواهند داشت و از این مناطق در قبال حملات افراد مسلح تندرو دفاع می کنند.
بارزانی هدف اصلی حضور نیروهای پیشمرگ کُرد در مناطق موردمناقشه عراق را دفاع از شهروندان و پر کردن خلاء امنیتی عنوان کرد.
رئیس سازمان امنیت اقلیم در خصوص بحران کنونی عراق و راه های برون رفت از آن، اعلام کرد که در اتخاذ هر راه حلی لازم است اوضاع کنونی عراق و وضعیت جدید این کشور در نظر گرفته شود.
مسرور بارزانی همچون دیگر مقامات اربیل، بحران کنونی عراق را معلول سیاست های دولت مرکزی دانست و تأکید کرد که در پیش گرفتن راه حل نظامی، نتیجه ای نخواهد داشت.
این اظهارات در حالی است که ائتلاف دولت قانون ضمن توطئه خواندن رویدادهای عراق، اربیل را به نقض قانون اساسی با نادیده گرفتن ماده 140 و اشغال کرکوک و دیگر مناطق موردمناقشه، متهم کرده است.
مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق که به عنوان نماینده تام الأختیار کُردها در هر مذاکره و گفتگویی در خصوص مطالبات کُردها و بویژه وضعیت مناطق موردمناقشه انتخاب شده است، در سفری به کرکوک با تأکید بر این که نیروهای پیشمرگ به هیچ وجه از مناطق موردمناقشه عقب نشینی نخواهند کرد، ماده 140 قانون اساسی عراق را اجراء شده دانست.
 
 
کد مطلب: 65493  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۸  |  ساعت: ۱۳ : ۲۶

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *