خانه / سیاسی / مسعود بارزانی: در مقابل تمامی تلاش ها برای ایجاد تفرقه‌ در اقلیم کردستان می ایستیم

مسعود بارزانی: در مقابل تمامی تلاش ها برای ایجاد تفرقه‌ در اقلیم کردستان می ایستیم

رئیس حزب دمکرات کردستان (پارتی) در پیامی به مناسبت شصت و نهمین سالگرد تأسیس این حزب تأکید کرد که پارتی با حمایت از اتحاد و همبستگی در اقلیم کردستان، در مقابل تمامی اقدامات برای ایجاد تفرقه و اختلاف در اقلیم می ایستد

به گزارش خبرگزاری کردپرس: مسعود بارزانی در این پیام که به مناسبت شصت و نهمین سالگرد تأسیس حزب دمکرات کردستان (پارتی) در سایت رسمی این حزب منتشر شده، تأکید کرد که پارتی در گذشته حال و آینده در راه تحقق اهداف کُردها تلاش کرده‌ و از دستاوردهای کُردها که خود نقش مؤثری در به دست آوردن آنها داشته است، محافظت می کند.
رئیس اقلیم کردستان در ادامه می افزاید: “پارتی مدافع و حامی یکپارچگی و اتحاد و همزیستی مردم کردستان بوده و در مقابل هر تلاشی که با هدف ایجاد تفرقه و اختلاف در میان مردم اقلیم صورت بگیرد خواهد ایستاد.”
رئیس پارتی همچنین تأکید می کند که این حزب تمام تلاش خود را برای ایجاد صلح و حفاظت از تمامی قومیت ها و مذاهب اقلیم و دفاع از تکثر سیاسی و حاکمیت قانون به کار می گیرد و قدرت و استقلال مردم کردستان را هدف اصلی خود می داند.
در بخش دیگری از این پیام آمده که هر جریان سیاسی که معتقد به صلح و تکثر سیاسی و همزیستی و استقلال باشد دوست و هم سنگر پارتی محسوب می شود.
این پیام درخصوص بحرانهای اخیر اقلیم کردستان تأکید می کند: در پایان اراده ملت و صلح و برادری و صداقت پیروز میدان خواهد بود و که هیچ نقشه ای که اتحاد و برادری میان مردم کردستان را هدف قرار دهد، موفق نخواهد بود.
این در حالی است که مدت ریاست بارزانی بر اقلیم در روز چهارشنبه (۱۶ اوت/۲۸ مرداد) به پایان می رسد و پافشاری پارتی برای ماندن وی در این پست و مخالفت دیگر احزاب موجب بروز بحران منصب ریاست در اقلیم کردستان شده است.
 
کد مطلب: ۸۹۷۱۹  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۲۵  |  ساعت: ۱۱ : ۸

شناسه خبر : 15339

این خبر رو هم ببینید

پایان سرمایه گذاری سیاسی “اسرائیل” در اقلیم کردستان عراق

“هرگز به ذهن رهبران سیاسی کرد و به ویژه بارزانی ها نمی رسید روزی فرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 17 =