مسوول دبیرخانه ی نظارت بر کانون های مساجد کردستان خبرداد: آغاز طرح بزرگ قرآنی ۱۴۴۸ در ۳۷ مسجد استان کردستان

از سال ۸۶ هر ساله طرح های قرآنی ۱۴۴۱ تا ۱۴۴۷ با محوریت یکی از سوره های قرآن کریم به همت شبکه قرآن و معارف سیما و با همکاری دیگر نهادهای قرآنی برگزار می شود

مسوول دبیرخانه ی نظارت برکانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان از آغاز رسمی کلاس‌های تخصصی طرح بزرگ قرآنی ۱۴۴۸ در ۳۷ مسجد استان خبرداد.
به گزارش آوای امین از سنندج، کامل گلباغی در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج افزود: از سال ۸۶ هر ساله طرح های قرآنی ۱۴۴۱ تا ۱۴۴۷ با محوریت یکی از سوره های قرآن کریم به همت شبکه قرآن و معارف سیما و با همکاری دیگر نهادهای قرآنی برگزار می شود.
وی با اشاره به اجرای هشتمین دوره این طرح با عنوان ۱۴۴۸ با محوریت حفظ موضوعی قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در کانون های مساجد استان گفت: این دوره از طرح در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت میلیونی حافظان قرآن کریم اجرا می شود.
مسوول دبیرخانه ی هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان توجه به سه مقوله ی کودک، نوجوان و خانواده را از اولویت های این طرح دانست و گفت: در این طرح، همچنین آیاتی بر اساس سبک زندگی و شعار سال انتخاب و اعلام می شود.
به گفته وی امسال در اجرای این طرح قرآنی، آیات موضوعی انتخاب شده است که شامل ۱۲ موضوع کلی و ۷۶ موضوع جزیی (۷۶ آیه و عبارات قرآنی) است.
گلباغی، آشنایی آحاد مردم با درک موضوعی آیات، غنی سازی اوقات فراغت، ایجاد شور و نشاط معنوی و قرآنی در جامعه، اشاعه ی فرهنگ قرآنی و ترویج ارزش های اسلامی برگرفته از معارف قرآن و مشارکت در طرح ملی حفظ قرآن را از مهمترین اهداف برگزاری این طرح عنوان کرد.

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *