خانه / اجتماعی / مشارکت در انتخابات، رای دادن به آزادی و امنیت و آسایش است

مشارکت در انتخابات، رای دادن به آزادی و امنیت و آسایش است

امام جمعه سنندج گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، رای دادن به آزادی، وحدت، حریت، رونق تولید، عدالت، نظارت بر دولت و مسئولین، حفظ انقلاب و ارزش گذاشتن به خون شهدا و در انتها، حفاظت از امنیت و آسایش و رساندن کشور به قله ترقی و تعالی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا فایق رستمی پیش از ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه استان کردستان که با موضوع انتخابات و مشارکت حداکثری در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، شناخت وظیفه و مسئولیت از مهمترین ارکان در زندگی هر انسانی است، اینکه از کجا، برای چه و به کجا می‌رویم سه سوالی است که باید همواره از خود بپرسیم.

وی خاطرنشان کرد: روحانیون سنگربانان عبودیت هستند و در مسیر آگاه‌سازی جامعه همواره تلاشی صادقانه دارند.

امام جمعه سنندج با طرح این سوال که مشارکت مردم در انتخابات چه اهمیتی دارد و چه پیامی می‌تواند داشته باشد، عنوان کرد: در مکتب قرآن یک قانون کلی برای مشارکت در انتخابات آمده و ما به عنوان پیروان این دین الهی باید از این مهم تبعیت کنیم.

وی افزود: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، رای دادن به آزادی، وحدت، حریت، رونق تولید، عدالت، نظارت بر دولت و مسئولین، حفظ انقلاب و ارزش گذاشتن به خون شهدا و در انتها، حفاظت از امنیت و آسایش و رساندن کشور به قله ترقی و تعالی است.

ماموستا رستمی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند، گفت: مشارکت حداکثری مردم موجب جرأت بخشیدن و قدرت بیشتر به منتخب خود در عرصه‌های داخلی و خارجی است.

وی به برخی شاخص‌های افراد توانمند و در تراز انقلاب گریزی زد و گفت: اگر امروز ملت در برابر رژیم ستم‌شاهی، ۸ سال دفاع مقدس و تا به امروز در برابر استکبار جهانی ایستاده همه از برکت نفس مسیحایی امام، ایمان و ارزش خون شهدا و رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب است.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: باید افرادی صالح، صادق، امانت‌دار، درستکار، آگاه به درد و رنج محرومین، دلسوز به مملکت، حافظ خون شهدا و آگاه به اصول و قوانین انتخاب شود و در راس سکانداری دولت آینده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه منتخب مردم باید قدر تک تک رای‌هایی که به او اعتماد کرده‌اند بداند، گفت: منتخب مردم، رئیس جمهور ۸۰ میلیون جمعیت ایران اسلامی است باید به وعده‌هایی که می‌دهد عمل کند و با خدمت صادقانه به مردم زمینه ارتقای هرچه بیشتر اعتماد ملی را فراهم سازد.

وی اظهار کرد: علما نقش مهمی در بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی جامعه داشته و در تمام عرصه‌ها به عنوان پرچم‌داران بصیریت زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کرده‌اند.

ماموستا رستمی در ادامه گفت: علم سرمایه غیرقابل فروش است و علما با وجود تمام مشکلات اقتصادی و معیشتی هرگز از مسیر خدمت خارج نشده و با وجود تمام بی‌مهری‌ها پایبند انقلاب و ارزش‌های آن هستند.

وی اضافه کرد: اختصاص بودجه لازم به مدارس علوم دینی و دانشگاه‌ها و توجه بیشتر به لحاظ اقتصادی به ماموستایان و روحانیون نیاز ضروری است.

وی با تقدیر از نماینده ولی فقیه در کردستان به خاطر حضور در منازل روحانیون و دیدار چهره به چهره با آنها، گفت: نماینده مقام معظم رهبری در کردستان در مدت کوتاهی که در استان حضور دارند با حضور در منازل روحانیون موجب امیدواری در بین مردم می‌شود.

شناسه خبر : 24757

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =