خانه / سیاسی / مشاور اقوام و مذاهب استاندار آذربایجان غربی :  هیچکدام از مدیران کل در آذربایجان غربی کُرد نیستند

مشاور اقوام و مذاهب استاندار آذربایجان غربی :  هیچکدام از مدیران کل در آذربایجان غربی کُرد نیستند

آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ مشاور استاندار آذربایجان غربی در امور اقوام و مذاهب گفت: هیچکدام از مدیران کل در آذربایجان غربی کُرد نیستند

به گزارش زریان « سید فتاح حسینی» در گفت و گو با روانگه اظهار داشت: بنده به همراه جمع دیگری از همکاران در زمان انتخابات با حمایت از تیم دکتر روحانی به عنوان هیات اجرایی بنیاد باران فعالیت انتخاباتی انجام دادیم در مقابل قول داده شد حداقل یکی از وزیران کابینه رئیس جمهور از کردهای اهل سنت باشد که متاسفانه این وعده عملی نشد، انتظار داشتیم در صورت عدم بکارگیری کردها و اهل سنت در کابینه از بین استانداران سهمی به کردها داده شود که این اقدام نیز انجام نشده است.
 
وی در ادامه افزود: بعداز اینکه دولت روحانی از استفاده مدیران کرد در کابینه و استانداری خودداری کرد ، از استاندار آذربایجان غربی انتظار می رفت در بین مدیران کل از توانمندی مدیران کرد اهل سنت استفاده شود که بازهم متاسفانه مشاهده می کنیم که هیچکدام از مدیران کل در آذربایجان غربی کرد نیستند.
 
حسینی در ادامه این گفت وگو اظهار داشت: بعداز برکناری رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ، آقای احمد دهقان که از مدیران کرد و اهل سنت بود به سرپرستی این اداره انتخاب شد که در دوران تصدی یکی از موفق ترین مدیران بود ولی متاسفانه با اصرار و تماس های مکرر یکی از نمایندگان ارومیه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آقای دهقان از کار برکنار و شخص دیگری جایگزین ایشان شد.
 
وی از انگیزه استاندار آذربایجان غربی برای سهیم کردن کردها در بدنه اداری این استان خبر داد و تصریح کرد: ولی نمیدانم از کجا و توسط چه کسانی جلوی این اقدام شرعی و قانونی گرفته می شود. ما به موضوع به کار نگرفتن مدیران کرد در بدنه اداری کشور معترضیم و خواستار زندگی در دنیای تعامل و وحدت هستیم
 
مشاور استاندار آذربایجان غربی در امور اقوام از تغییراتی در صداو سیما با آغاز به کار دولت روحانی خبر داد و به شدت از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی انتقاد کرد و گفت: واقعیت این است که یکی از مشکلات نشریات و رسانه ها در آذربایجان غربی، سیاستهای مدیریتی اداره کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است و من شدیدا از مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر عدم کارایی ناراضی هستم. لازمه مدیریت موفق در حوزه فرهنگ و ارشاد داشتن نگرش فراقومی و بدون تبعیض و نیز در پیش گرفتن سیاستهای کارشناسی و به دور از نگاه امنیتی است. من فکر می کنم اداره ارشاد ما در این دو محور چندان موفق نبوده است.
تاريخ: ۱۳۹۳/۱۲/۱۹

شناسه خبر : 16209

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =