خانه / سیاسی / مشاور امنیت ملی عراق: جنگ آزادسازی موصل نزدیک است

مشاور امنیت ملی عراق: جنگ آزادسازی موصل نزدیک است

مشاور امنیت ملی عراق گفت: جنگ آزادسازی موصل دور نیست و موضوع این جنگ اکنون از سوی ستاد کل نیروهای مسلح و ارتش عراق در دست بررسی است

فالح الفیاض در گفتگو با شبکه تلویزیونی «العراقیه» افزود: ما اکنون برای جنگ با داعش برنامه ریزی کرده و این جنگ را مورد ارزیابی قرار داده ایم، ولی در شرایط کنونی سخن گفتن درباره این جنگ را مناسب نمی دانیم.
الفیاض افزود: عملیات بزرگ ارتش عراق و نیروهای مقاومت مردمی علیه داعش در عراق به زودی انجام خواهد شد. هنگامی ‌که ما از بزرگ‌ترین عملیات برنامه‌ریزی شده سخن می‌گوییم در واقع منظورمان همان عملیات آزاد سازی شهر موصل است. عملیات آزادسازی موصل توسط ملت عراق صورت خواهد گرفت و ما برای جذب جوانان موصل تلاش خواهیم کرد تا آنها با پشتیبانی هوایی طلایه داران آزادسازی موصل باشند.
مشاور امنیت ملی عراق همچنین گفت: با توجه به شرایط کنونی در عراق و حمایت‌های جامعه جهانی، آزادسازی موصل هدف اصلی است و پیروزی عراقی ها و شرکت‌کنندگان در این نبرد را نمایان خواهد ساخت.
وی افزود: حوادث موصل شوک بزرگی در عراق بود، ولی تجربه ها و راهکارهایی از جمله بسیج ملت عراق را به دنبال داشت. مردم عراق سرمایەهای بزرگی هستند؛ چرا که در حال حاضر ۵۰ هزار داوطلب در نیروهای مردمی حضور دارند و شمار کسانی که با نیروهای مسلح عراق همکاری می‌کنند بسیار بیشتر از این رقم است.
فالح الفیاض با تأکید بر اینکه عراقی‌ها خودشان سرزمین عراق را آزاد و تروریست‌ها را بیرون خواهند راند افزود: انتظار نداریم کشورهای دیگر به نیابت از عراقی‌ها در خاک عراق بجنگند. ما همچنین به نیروهایی نیاز نداریم که به خاطر کشور ما کشته شوند. عراق فقط به نیروی هوایی و حمایت های بین المللی برای خشکاندن منابع مالی تروریست‌ها و سرکوب تروریسم نیاز دارد.
 
 
کد مطلب: ۷۰۱۹۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۲۸  |  ساعت: ۹ : ۳۷

شناسه خبر : 17667

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =