مشکلات فرهنگی مانع عمده کارآفرینی است

سنندج- ایرنا- عضو انجمن مدیریت فناوری ایران، مشکلات فرهنگی را مانع عمده کارآفرینی دانست و گفت: فرهنگسازی در زمینه کار و کارآفرینی باید در مدارس و دانشگاه ها آغاز شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا نریمان عبدی روز چهارشنبه در نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی در جهاد دانشگاهی کردستان در سنندج نهادینه کردن فرهنگ کار را نیازمند برنامه ریزی مدون دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی باید بر مبنای فرهنگ کار و کارآفرینی قرار گیرد.
وی نبود محتوای فرهنگ کار و کارآفرینی و تولید از خلاء های محتوای کتاب های درسی دانست و گفت: نفوذ فرهنگ تجمل گرایی و اتکاء به منابع زیر زمینی و در آمد نفت آسیب های جدی و یکی از موانع توسعه کارآفرینی در کشور است.
وی با اشاره به اینکه مزیت های نسبی استان در سند آمایش بی توجهی شده است، گفت: دولت باید تسهیلگر امور اقتصادی باشد و مجوزهای کار و کارآفرینی را تسهیل کند.
به گفته وی، داشتن اقتصاد پویا و قوی متکی بر تولید داخلی از پدیده قاچاق پیشگیری می کند.
نماینده صدا وسیمای استان کردستان نیز با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم و فشار اقتصادی، گفت: اجرای برنامه گفتمان در شبکه کردستان با هدف پرداختن به اقتصاد مقاومتی طراحی شده است.
فرهاد میمنت آبادی افزود: صدا و سیما آماده بیان نظرات کارشناسان اقتصادی در خصوص اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری در رابطه با بومی سازی و توسعه اقتصادی منطقه است.
معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در این جلسه، گفت: در راستای رونق تولید و اشتغال دولت باید اعتبارات لازم را به بخش های اقتصادی تزریق کند.
حجت الاسلام عسکری افزود: دولت باید به بنگاه های کوچک و زودبازده توجه ویژه ای داشته باشد.
رییس جهاد دانشگاهی کردستان نیز بخش اقتصادی جامعه را یکی از بخش های حساس و حیاتی جامعه دانست و گفت: داشتن اقتصاد ضعیف یا پویا نقش مهمی در زندگی آحاد جامعه دارد.
حمید رضا مجری رشد و توسعه اقتصادی جامعه را مرهون داشتن اقتصاد سالم و پویا دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی یکی از راهبردهای مورد نظر مقام معظم رهبری است و در همین راستا مسوولان ادارات موظف اند بسترهای تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند
وی با اشاره به نقاط قوت و ضعف اقتصاد سوسیالیستی، کاپیتالیستی و سرمایه داری، گفت: در اقتصاد اسلامی به مقوله اقتصاد و معیشت و کار و فعالیت اقتصادی تاکید فراوان شده است
وی با اشاره به اینکه اقتصاد توسعه یافته و پویا از پدیده قاچاق جلوگیری می کند بر فراهم کردن بسترهای رفاه اقتصادی مرزنشینان تاکید کرد. ک/2

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *