خانه / سیاسی / مصرف فراورده نفتی در کردستان شش درصد کاهش یافت

مصرف فراورده نفتی در کردستان شش درصد کاهش یافت

سنندج – مدیرشركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه كردستان از كاهش ۶ درصدی مصرف فرآورده های نفتی این منطقه در سه ماهه نخست سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

فریدون یاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت مصرف فراورده های نفتی در استان کردستان، بیان کرد: در این مدت ۱۰۳ میلیون لیتر بنزین مصرف شده كه نسبت به سال گذشته یك درصد كاهش داشته است.
وی در مورد مقدار مصرف نفتگاز در سه ماهه نخست سال۹۵در منطقه كردستان گفت: در این مدت ۸۵ میلیون لیتر نفتگاز مصرف شده است كه نسبت به سه ماهه نخست سال قبل  كاهش ۱۵ درصدی را نشان می دهد.
وی با اشاره به ادامه مصرف نفتگاز از سوی نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج، عنوان کرد: مقدار مصرف نفتگاز در کردستان بدون لحاظ نمودن مصرف نیروگاه سیكل تركیبی سنندج بوده است.
مدیر شرکت پخش فراورده های نفتی استان کردستان در ادامه میزان مصرف نفت سفید در این مدت را ۲۱ میلیون لیتر اعلام كرد و گفت: در این مدت مصرف نفت سفید با۳ درصد افزایش همراه بوده است.
وی بیان کرد: میزان مصرف نفتكوره درسه ماهه نخست امسال مقدار ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بوده است كه با كاهش ۱۷درصدی همرا بوده است.
یاسمی افزود: علل مهم كاهش مصرف سوخت در استان كردستان منطقی كردن الگوی مصرف سوخت، ساماندهی وبرنامه ریزی توزیع فرآورده های نفتی، بازدیدهای میدانی و منظم از مصرف كنندگان عمده وجزءو نظارت برنحوه مصرف  سوخت آنها عنوان نمود.
وی در پایان با اشاره به  مصرف بیش از ۹ هزار و ۱۴۳ تن گاز مایع در استان کردستان در این مدت، از افزایش یك درصدی مصرف این فرآورده نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان خبر داد.

شناسهٔ خبر: ۳۶۹۵۴۷۶ – یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ – ۱۰:۳۸
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13043

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هجده =