معاونت آموزشی دانشگاه کردستان خبر داد: عضویت دانشجویان برتر در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان

معاونت آموزشی دانشگاه کردستان گفت: دانشجویان برتر به عضویت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان در خواهند آمد.

دکتر قربانعلی صادقی معاونت آموزشی دانشگاه کردستان در مراسم تقدیر و تجلیل از اساتید و دانشجویان برتر که در سالن اجتماعات دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: اساتید برتر از بین اعضای هیئت علمی تمام وقت دانشگاه که حداقل چهار نیم سال تحصیلی فعالیت مستمر داشته اند، انتخاب می شوند.
وی با بیان اینکه انتخاب اساتید برتر از بین هیئت علمی ثابت دانشگاه توسط دو شاخص مهم صورت گرفته است، افزود: شاخص اول که بیشترین سهم را داشته، شامل 70 درصد امتیاز نتایج ارزشیابی اساتید توسط دانشجویان است که در سامانه آموزشی گلستان دانشگاه قرار داده شده است.
صادقی تصریح کرد: در این فرآیند 40 درصد بر اساس ارزشیابی دانشجویان برتر گروه های آموزشی و 30 درصد خود دانشجویان رشته های آموزشی، 15 درصد توسط مدیر گروه و 15 درصد نیز توسط هیئت رئیسه دانشگاه انتخاب شده است.
معاونت آموزشی دانشگاه کردستان گفت: در حوزه انتخاب دانشجویان برتر، پس از انتخاب آنها به عضویت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه بر اساس دستورالعمل های تعریف شده در استعداد درخشان اقدام می شود.
این مقام مسئول افزود: علاوه بر دانشجوان برتر در رده های تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، دانشجویانی که در آزمون سراسری 92 موفق به کسب نمره علمی برتر گروه آموزشی خود شوند نیز به عنوان استعداد برتر شناسایی و از آنها تجلیل خواهد شد.
صادقی ادامه داد: گروه دیگر که بعنوان استعدادهای برتر شناخته می شوند رتبه های یک تا 15 مرحله نهایی المپیادهای دانشجویی و دانشجویانی که در حین تحصیل در دانشگاه کردستان موفق به ثبت اختراع شوند به عضویت دفتر استعدادهای درخشان در خواهند آمد.
معاونت آموزشی دانشگاه کردستان در پایان خاطرنشان کرد: دسته پایانی شامل دانشجویانی است که از لحاظ فرهنگی فعالیت داشته اند و از لحاظ آموزشی نیز توانسته اند از میانگین گروه آموزشی خود نمره بالاتری را کسب کنند.
شایان ذکر است که در ادامه این مراسم از 39 استاد برتر و 413 دانشجوی برتر این دانشگاه در تمامی حوزه ها و گروه های آموزشی تقدیر بعمل آمد و دانشجویان برتر به عضویت دفتر استعدادهای درخشان در آمدند.
معاونت آموزشی دانشگاه کردستان خبر داد:
عضویت دانشجویان برتر در دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان

این خبر رو هم ببینید

به بهانه روز جهانی زمین پاک؛ زمین سطل زباله نیست / علی اکبر محبی*

چه کسی باید شهرداران، فرمانداران، بخشداران و دهیاران را آموزش و مجاب کند که زمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *