خانه / سیاسی / معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور؛ وظیفه دولت ایجاد رفاه است/دسترسی مردم به منابع مالی تسهیل یابد

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور؛ وظیفه دولت ایجاد رفاه است/دسترسی مردم به منابع مالی تسهیل یابد

سنندج -معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ایجاد رفاه از وظایف دولت است و در همین راستا سازمان بهزیستی اقدامات و برنامه های مختلفی را در دستور کار قرار دارد.

حبیب الله مسعودی فرید ظهر امروز در جشن رونمایی از طرح تامین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی در استان کردستان که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، گفت: اهداف همه دولت ها و وظایف آنها این است که رفاه را برای مردم ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه این مجموعه موضوع و مفهوم توانمندی را کم دارد، افزود: فعالیت های فردی یکی از بخش های توانمندی است که از آن به عنوان عاملیت نام برده می شود.
مسعودی فرید ادامه داد: بخش دیگر ساختار های فرصت است که اجازه می دهد توانمندی های بالقوه به بالفعل تبدیل شود.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اظهار داشت: با توجه به مطالعات انجام شده در کشور های دنیا انجام طرح تامین مالی خرد موجب رشد وضعیت اقتصادی آنان شده است.
مسعودی فرید گفت: اثرات طرح تامین مالی خرد در حد خرد نمی ماند و می تواند در سطح کلان شاهد اثرات آنها بود.
وی افزود: انجام طرح تامین مالی خرد باعث افزایش تولید ناخالص ملی، کاهش شکاف درآمدی، افزایش بهره وری ملی و افزایش اعتماد به نفس می شود.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: برای اینکه افراد به راحتی بتوانند کار های خود را انجام و آن را توسعه دهند باید فرآیند دسترسی به منابع مالی تسیل یابد.
مسعودی فرید به گزارش بانک جهانی در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: در جهان ۲.۵ میلیارد نفر بالغ آماده به کار هستند که به منابع مالی و بانکی دسترسی ندارند.
وی با بیان اینکه این آمار نشان می دهد که اکثر کشور های جهان در دسترسی به منابع مالی مشکل دارند، افزود: ما باید کاری کنیم که  دسترسی مردم به منابع مالی دائما افزایش یابد که در استان کردستان بانک کشاورزی چنین کاری را انجام داده است.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پایداری این گروه ها اظهار داشت: هرچه به توانمندی این گروه ها توجه شود و رویکرد های درستی برای حمایت از این گروه برای پایداری آنان در نظر گرفته شود، موثر است.
مسعودی فرید گفت: شروع طرح تامین مالی خرد نیازمند به یک جنبش آغازی است و امید است که  آغاز این طرح الگویی برای دیگر استان ها شود.

شناسهٔ خبر: ۳۹۲۸۵۶۴ – جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۸:۴۴

شناسه خبر : 12085

این خبر رو هم ببینید

بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم ها معنی ندارد /ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در سخنانی که به مناسبت ۱۹ دی‌ماه سالروز قیام مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + چهار =