معاون ارتباطات دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان: جشنواره‌های فصلی و کارگاه‌های تخصصی مطبوعات در کردستان تقویت شود

متأسفانه آستانه تحمل بسیاری از مدیران در برابر نقدهای رسانه‌ای بسیار پایین بوده و این مهم نشأت‌ گرفته از عدم آشنایی آنان با رسالت‌های اصحاب رسانه است لذا باید زمینه برپایی جلسات مشترک و تخصصی بین مدیران و فعالان رسانه‌ای در استان فراهم شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، محمدمهدی طالبی ظهر امروز درنشست صمیمی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با سرپرستان خبرگزاری‌های فعال در استان و اعضای هیئت‌ مدیره و بازرسان خانه مطبوعات کردستان در سنندج اظهار کرد: خوشبختانه طی چند ماه اخیر شاهد گسترش فعالیت‌های تخصصی در حوزه مطبوعات و رسانه‌های استان بودیم.
 
وی افزود: برگزاری دو جشنواره فصلی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در استان و حضور فعال خبرنگاران رسانه‌های مختلف در این رویداد فرهنگی نویدبخش توسعه و انسجام هرچه بیشتر در عرصه رسانه کردستان بوده و امیدواریم در سال آینده نیز این روند با همت و همکاری هرچه بیشتر اصحاب رسانه استان تداوم داشته باشد.
 
معاون ارتباطات دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان همچنین به هماهنگی به عمل آمده با سرای روزنامه‌نگاران استان و خانه مطبوعات برای برپایی هر شش ماه یکبار جشنواره‌های فصلی در استان و برپایی کارگاه‌های آموزشی مداوم در استان اشاره کرد.
 
طالبی افزود: باید جشنواره‌های فصلی و کارگاه‌های تخصصی مطبوعات در کردستان تقویت شود و در این مسیر نیز به فعالان رسانه‌ای توجه ویژه شود.
 
وی همچنین از فراهم‌ کردن زمینه‌های لازم برای تشکیل کارگروه رسانه در قالب کمیته راهبردی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان خبر داد و افزود: این مهم در سال 93 و با همکاری فعالان رسانه‌ای تشکیل خواهد شد.
 
عبدالسلام کریمی عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کردستان نیز در این نشست از عدم نقدپذیری برخی مسئولان به عنوان معضلی در برابر فعالیت‌های رسانه‌ها در استان نام برد که باید این امر تلطیف شود.
 
وی افزود: خبرنگاران کردستانی اهل افراط و تفریط نبوده و با تمام توان برای عزت و سربلندی ایران اسلامی و بازتاب دغدغه‌های مردم به مسئولان تلاش می‌کنند و نقش مهمی در امنیت‌آفرینی در جامعه دارند.
 
کریمی خاطرنشان کرد: فقر فرهنگی یکی از بزرگترین فقرها بوده و اگر به آن توجه نشود صدمات جبران‌ناپذیری را بر جامعه تحمیل می‌کند لذا خبرنگاران به عنوان نقش‌آفرینان حوزه فرهنگ باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته و برای نقش‌آفرینی در حوزه فرهنگی و اجتماعی کمترین دغدغه را داشته باشند.
 
آرمان نصرالهی سرپرست خبرگزاری مهر در استان کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در استان متأسفانه شاهد کمترین استفاده از این مهم بوده‌ایم و می‌توان گفت که عملکرد رسانه‌ها در استان مثبت و قابل قبول نیست.
 
وی افزود: متأسفانه سایت‌ها و رسانه‌های بدون هویتی در استان شکل گرفته‌اند که حرمت‌ اصحاب رسانه را خدشه‌دار کرده و بی‌اخلاقی‌ها را رواج داده‌اند لذا انتظار می‌رود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه‌های متولی امر برای رفع این معضل چاره‌ای عملی بیاندیشند.
 
شیلان صلواتی سرپرست خبرگزاری ایلنا در استان کردستان نیز در این جلسه بر ضرورت توجه به فعالیت‌های بانوان خبرنگار و حمایت از آنان تأکید کرد و افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی استان همکاری و تعاملی همراه با احترام نسبت به اصحاب رسانه داشته باشند.
 
حمیدرضا مجردی سرپرست خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در استان کردستان از آموزش و ارتقای فعالیت‌های تخصصی در عرصه رسانه به عنوان نیاز مبرهن خبرنگاران کردستانی نام برد و افزود: امید است در سال 93 توجه ویژه‌ای به این مبحث شود.
 
وی افزود: متأسفانه آستانه تحمل بسیاری از مدیران در برابر نقدهای رسانه‌ای بسیار پایین بوده و این مهم نشأت‌ گرفته از عدم آشنایی آنان با رسالت‌های اصحاب رسانه است لذا باید زمینه برپایی جلسات مشترک و تخصصی بین مدیران و فعالان رسانه‌ای در استان فراهم شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *