خانه / سیاسی / معاون اردوغان: آمریکا مقصر اصلی بحران عراق است

معاون اردوغان: آمریکا مقصر اصلی بحران عراق است

مهمت علی شاهین اقدامات مداخله گرانه ی آمریکا را مسبب بحران کنونی عراق دانست

به نقل از بخش ترکی الجزیره، معاون اردوغان در مورد تحولات اخیر عراق ابراز نگرانی کرد.
مهمت علی شاهین معاون رهبر حزب عدالت و توسعه که به عنوان مرد شماره ۲ این حزب شناخته می شود، دیروز پس از اقامه ی نماز جمعه، در پاسخ به سوالات خبرنگاارن در مورد مواضع آنکارا درباره ی حملات هوایی آمریکا در حمایت از اربیل گفت:«آمریکایی ها از دهه ی نود وارد عراق شدند و حالا هم با جنگنده های خود، تلاش می کنند مشکلات موجود را حل کنند. اما من از شما می پرسم: آنها چه نتیجه ای به دست آورده اند. بدون تعارف بگویم امیدوار نیستم آمریکا با این اقدامات خود نتیجه ی خاصی به دست بیاورد. در حال حاضر ۴۹ تن از دیپلمات ها و دیگر کارکنان کنسولگری ترکیه در موصل، همچنان اسیر هستند و این موضوع برای ما از هر چیز دیگری مهم تر است و ما نگران این هستیم که حملات هوایی آمریکا، جان این افراد را نیز به خطر بیاندازد».
شاهین در ادامه افزود:«آمریکایی ها با اقدامات خود، عراق را به هم ریختند و سپس این کشور را به راحتی ترک کردند. من قاطعانه اعلام می کنم که آمریکا مسئول و مقصر درجه یک تمام بحران های عراق است و اگر واشنگتن تصور می کند که با بمباران و اقداماتی از این دست می تواند چیزی را تغییر دهد، باید بداند که دیگران چنین نظری ندارند».
شاهین در حال حاضر پس از اردوغان مهم ترین مقام مسئول در حزب عدالت و توسعه است و تحلیل گران سیاسی ترکیه معتقدند که پس از رئیس جمهور شدن اردوغان، چهار نفر از چهره های مهم حزب عدالت و توسعه از بالاترین شانس برای نخست وزیر شدن برخوردارند که عبارتند از: احمد داوداوغلو، مهمت علی ساهین، بلنت آرنچ و بینالی یلدرم.
 
کد مطلب: ۶۷۶۸۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۸  |  ساعت: ۹ : ۹ – کرد پرس

شناسه خبر : 18455

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 4 =