خانه / سیاسی / معاون استاندار کردستان: فراخوان جذب سرمایه گذار برای طرح گردشگری بانه اعلام می‌شود

معاون استاندار کردستان: فراخوان جذب سرمایه گذار برای طرح گردشگری بانه اعلام می‌شود

سنندج- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد: اجازه اعلام فراخوان جذب سرمایه گذار برای طرح توسعه گردشگری منطقه ویژه ۷۵۰ هکتاری بانه به شهرداری این شهر داده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قادری ظهر امروز دوشنبه در جلسه کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان به  طرح توسعه گردشگری منطقه ویژه ۷۵۰ هکتاری بانه اشاره کرد و گفت: از طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استقبال و حمایت می کنیم.
وی با بیان اینکه شهرداری ها را نیز ملزم به این کار کرده ایم، عنوان کرد: ادارات مرتبط نیز آماده همکاری با شهرداری و بخش خصوصی در این راستا هستند.
وی با اشاره به انجام مطالعات در این طرح توسط منابع طبیعی و به روزآوری این مطالعات توسط شهرداری بانه، بیان کرد: کلیات مطالعات را با هدف اقدام برای جذب سرمایه گذار می پذیریم و طی مصوبه ای به شهرداری بانه اجازه برگزاری فراخوان برای این طرح داده خواهد شد.
معاون استاندار کردستان، خواستار تمرکز بر پتانسیل های طبیعی سد بانه در اجرای این طرح گردشگری شد و افزود: با کلیات این طرح موافق هستیم، اما لازم است تا در برخی موارد اصلاحاتی صورت بگیرد.
قادری بر ضرورت هماهنگی با دستگاه هایی چون محیط زیست و به ویژه آب منطقه ای در اجرای این طرح با توجه به اینکه آب شرب بانه از سد تأمین می شود، تأکید کرد.
این مسئول با اشاره مجدد به موافقت انجام فراخوان توسط شهرداری برای جذب سرمایه گذار در این طرح، ابراز امیدواری کرد اتفاقات خوبی در حوزه طرح گردشگری ۷۵۰ هکتاری بانه طی ۶ ماه نخست امسال رخ بدهد.
وی با بیان اینکه شهرداری بانه طرح دیگری نیز با مشارکت بخش خصوصی در دست اقدام دارد، گفت: سایر شهرداری های استان نیز باید به این روال عمل کنند.
قادری، انجام فراخوان را با رعایت مسائل مطروحه از سوی منابع طبیعی امکانپذیر دانست و افزود: دستگاه های اجرایی باید بدانند حمایت لازم از سوی خود من و مجموعه دولت از این طرح ها صورت می گیرد تا عملیات اجرایی آغاز شود.
معاون استاندار کردستان گفت: از مدیران دستگاه ها انتظار داریم در راستای سیاست های استاندار کردستان که همان کمک همه جانبه به بخش خصوصی است، اقدام کنند.
وی با بیان اینکه سیاست ما نیز حمایت همه جانبه از بخش خصوصی در قالب تسهیلگری امور است، عنوان کرد: البته این مهم باید با رعایت مسائل قانونی و در نظر گرفتن اهلیت افراد سرمایه گذار باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در ادامه این جلسه همچنین بر ضرورت برخورد قاطع با برگزارکنندگان تورهای غیرمجاز تأکید کرد و گفت: هدف ما حمایت از سرمایه گذاران عرصه گردشگری است، اما صاحبان تورها نیز باید جذابیت هایی برای گردشگران فراهم کنند.
قادری بیان  کرد: دستگاه های مختلف باید در زمینه جلوگیری از برگزاری تورهای مسافرتی توسط اشخاص و به صورت غیرمجاز به طور جدی و قاطع پای کار باشند.
در پایان این جلسه مقرر شد از طریق شهرداری بانه، فراخوان لازم برای جذب سرمایه گذار در طرح توسعه گردشگری منطقه ویژه ۷۵۰ هکتاری بانه انجام شود تا این پروژه در فاز اجرایی قرار بگیرد.

شناسهٔ خبر: ۳۶۰۱۷۴۹ – دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ – ۱۲:۱۷
 
 
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13447

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 10 =