خانه / اقتصادی / معاون استاندار کردستان:                                                        ارزش افزوده بخش کشاورزی کردستان ۱۸ درصد است                     

معاون استاندار کردستان:                                                        ارزش افزوده بخش کشاورزی کردستان ۱۸ درصد است                     

سایت کرد نور: معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان با اشاره به اینکه ارزش افزوده بخش کشاورزی کردستان ۱۸ درصد است گفت: ۳۰ درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است.

به گزارش سایت کرد نور از سنندج، ارسلان ازهاری ظهر امروز در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی استان کردستان با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به حوزه کشاورزی کردستان اظهار کرد: سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار کشاورزی به کردستان اختصاص یافت و استان در این حوزه عملکرد قابل قبولی کسب کرد.
وی با اشاره به اینکه ۷ درصد آب‌های روان کشور در کردستان جاری هستند گفت: یکی از محورها و ضرورت‌های توسعه کشاورزی آب است که در کردستان توجه ویژه‌ای به بحث استفاده از آب‌های جاری شده است.
معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان با اشاره به اینکه ارزش افزوده بخش کشاورزی کردستان ۱۸ درصد است خاطر نشان کرد: ۳۰ درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است.
وی به لزوم  ایجاد هماهنگی برای حمایت از حوزه کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: امنیت تأمین غذای مردم با حمایت از بخش کشاورزی تأمین می‌شود و همین لزوم برنامه‌ریزی برای این کار را مشخص می‌کند.
ازهاری با اشاره به اینکه جمعیت روستایی استان کردستان کمتر از ۴۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهد افزود: باید سیاست‌های را در کردستان دنبال کرد که از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری کرد و یکی از راه‌های این کار همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان با جهاد کشاورزی برای توسعه کشاورزی به منظور ترغیب روستائیان به ماندن در روستاهاست.
وی گفت: با توجه به خشکسالی‌های پیاپی و کم شدن منابع آبی حوزه کشاورزی استان باید به سمت تولید محصولاتی حرکت کند که به آب کمتری نیازمند باشند.
معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطر نشان کرد: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یک الزام است و دولت مصمم به اجرای این سیاست‌ها است.انتهای پیام/ ک

شناسه خبر : 1857

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =