خانه / سیاسی / معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان در پیامی بە رهبر معظم انقلاب  کُردهای عراق خود را مدیون جمهوری اسلامی ایران می‌دانند  

معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان در پیامی بە رهبر معظم انقلاب  کُردهای عراق خود را مدیون جمهوری اسلامی ایران می‌دانند  

معاون اول دبیر کل اتحادیە میهنی کردستان در پیام‌های جداگانه، سی‌ و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب‌ اسلامی ایران را خدمت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.
 

کوسرت رسول علی معاون اول دبیرکل اتحادیە میهنی کردستان بە مناسبت سی و ششمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی در پیام‌های جداگانە خطاب به رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی سالگرد پیروزی انقلاب را تبریک گفت.
متن پیام کوسرت رسول علی معاون اول دبیرکل اتحادیە میهنی کردستان خطاب بە مقام معظم رهبری به شرح زیر است:
محضر مبارک حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای
مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ایران
از طرف خود و رهبری اتحادیە میهنی کردستان، سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به محضر مبارک حضرتعالی و همە ملت ایران تبریک عرض می‌کنم. این انقلاب به رهبری امام امت اسلامی، آیت الله خمینی (ره) نقطه پایانی بر سیستم فاسد و دیکتاتور شاهنشاهی بود و تبدیل بە منبعی الهام بخش برای ملت‌های آزادیخواە منطقە و در این میان مردم کُرد شد.
حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، مردم کرد در کردستان عراق طی ۳۶ سالی کە از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می‌گذرد در قیام‌ها و قربانی‌هایی کە برای حفظ موجودیت و دستیابی بە آزادی تقدیم کردە، از همان آغاز جنبش نوین خلقمان تحت رهبری اتحادیە میهنی کردستان و کمک بە نیروهای پیشمرگ و پناە دادن بە آوارگان کُرد و گشودن مرزها بە روی هزاران کُرد کردستان عراق کە از ظلم و ستم صدام حسین فرار کردە بودند، خود را مدیون جمهوری اسلامی ایران می‌داند. شما همچنین عامل اصلی سقوط این رژیم ظالم و سفاک و نجات ملت عراق بودید.
از بدو تاسیس حکومت اقلیم کردستان نیز جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های دوستانە و دلسوزانەای با این حکومت داشتە و روابط دیپلماتیک، سیاسی و بازرگانی فی مابین نیز شاهد گسترش روزافزون بودە است.
جمهوری اسلامی ایران همچنین در مقاومت مردم ستمدیدە ما در برابر درندەترین دشمن اسلام و انسانیت کە وحشی گری‌هایش با نام مقدس اسلام انجام می‌شود و همە معیارهای انسانی و ارزش‌های دینی را پایمال کردە است و وحشیانەترین شیوەهای قتل و ویرانگری را در پیش گرفتە، همچون وظیفەای انسانی و دینی حامی و همکار عراق و برادران کُردش می‌باشد و اطمینان داریم کە در این جنگ با همکاری و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران بر تروریست‌های داعش پیروز خواهیم شد.
بە همین دلیل لازم می‌دانم در سالگرد ظهور این انقلاب بزرگ، بە حضرتعالی تبریک گفتە و امیدوارم همکاری و پشتیبانی‌هایتان از مردم کردستان و ملل منطقە بیشتر شدە و روابط فیمابین گستردە و مستحکم‌تر شود.
با تقدیم احترامات فراوان
کوسرت رسول علی
معاون اول دبیرکل اتحادیە میهنی کردستان

شناسه خبر : 16429

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 10 =