معاون اول رئیس جمهور: کردستان باید پیشانی اصلی توسعه صادرات به کشور عراق شود

سنندج- اسحاق جهانگیری با بیان اینکه استانی بهتر از کردستان نمی تواند پیشانی صادرات کشور به عراق شود، ادامه داد: صادرات از کردستان باید چند برابر شود و استاندار کردستان هر مانعی که در این مسیر وجود دارد را رفع کند

به گزارش کردپرس؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان کردستان که در سالن پیامبر اعظم استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: امروز آرامش نسبی به فضای اقتصادی کشور بازگشته است.
 
وی افزود: مردم انتظار دارند قول هایی که رییس جمهور به آنها داده رفع شود که در این دو سال بخش هایی از این مشکلات حل شده است و بخش هایی هم در دستور کار قرار دارد.
 
جهانگیری خاطر نشان کرد: در ارتباط با امور بین الملل نیز ثبات و آرامش به کشور بازگشته و زمانی که وارد مذاکرات هسته ای شدیم می دانستیم که سخت ترین مذاکرات با قدرتمندترین کشورهای دنیا در انتظار ماست و خط قرمز ترسیم شده توسط رهبر معظم انقلاب برای تیم مذاکره کننده مبنای کار بوده و هست.
 
معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: هم تلاش می کنیم در این مذاکرات حق غنی سازی و حقوقی را که دانشمندان هسته ای کسب کرده اند حفظ کنیم و هم تحریم هایی که بر دوش ملت سنگین بوده است را برداریم.
 
وی از چینش نیروها در بدنه دولت تدبیر و امید حمایت کرد و گفت: بخش زیادی از موفقیت های امروز دولت نتیجه امیدی است که در مردم ایجاد شده و بر ضرورت حفاظت و حراست از این امید تاکید کرد.
 
جهانگیری با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه اجتماعی در منطقه پرآشوب اطراف ایران امید مردم است، اظهار داشت: در این منطقه نا امن خاورمیانه، ایران کانون آرامش و ثبات است.
 
کردستان باید پیشانی اصلی توسعه صادرات به کشور عراق شود
 
وی از تولید مشترک داخل با شرکت های خارجی در آینده خبر داد و گفت: باید تولید مشترک با شرکت های خارجی در داخل راه بیافتد و سرمایه گذاری های مستقیم خارجی را در ایران جذب کنیم.
 
اسحاق جهانگیری گفت: در سال جاری با مشکلاتی در اقتصاد کشور روبروی می شویم که یکی از دلایل آن کاهش قیمت نفت است.
 
معاون رییس جمهور از وجود شاخص های بهره وری منفی در نیروی انسانی و سرمایه ها گفت و تاکید کرد: در این شرایط ریاضتی اقتصادی دولت صرفه جویی در دستگاه ها را بیشتر و اموری همچون سفرهای خارجی و همایش های پرهزینه را کاهش داده است.
 
معاون اول رییس جمهوری از تلاش برای به صحنه آوردن بخش خصوصی در اقتصاد کشور گفت و خاطر نشان کرد: باید بعد از ابلاغ سیاست های اصل 44 توسط مقام معظم رهبری بخش خصوصی میدان دار اقتصاد بوده و ثروت آفرینی کند.
 
جهانگیری با بیان اینکه استانی بهتر از کردستان نمی تواند پیشانی صادرات کشور به عراق شود، ادامه داد: صادرات از کردستان باید چند برابر شود و استاندار کردستان هر مانعی که در این مسیر وجود دارد را رفع کند.
 
 
 
کد مطلب: 84748  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۵  |  ساعت: ۹ : ۸

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *