معاون اول رئیس جمهور خبر داد پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی با سود کمتر به استان‌های کم‌برخوردار  

معاون اول رئیس جمهوری گفت: صندوق توسعه ملی تسهیلات خود را با نگاه کمک به توسعه استان‌های کم‌برخوردار را با درصد سود بسیار کمتر نسبت به استان‌های برخوردار در اختیار استان‌های کمتر توسعه یافته قرار می‌دهد.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح توسعه کارخانه بستنی عسل سنندج، اظهار کرد: کردستان ظرفیت‌ها و شایستگی‌های زیادی را برای توسعه دارد که باید به نحو احسن از آنها استفاده شود.
وی تصریح کرد: نیروی انسانی تحصیلکرده، توانمند و همراه در کنار استعدادهای خدادادی طبیعی خصوصا آب‌ فراوان بستر را برای انجام حرکت‌های توسعه‌ای در این استان فراهم ساخته است.
معاون اول رئیس جمهور گفت: جاذبه‌‌های بسیار زیبای طبیعی که خداوند در کردستان قرار داده است، می‌تواند از فرصت‌های کم نظیر برای توسعه صنعت گردشگری در این استان باشد.
وی مرزی بودن کردستان را از دیگر ظرفیت‌های خوب آن در بحث توسعه تجاری عنوان کرد و بیان داشت: مرز طولانی و امن کردستان و هم مرز بودن آن با برخی کشورهای همچون اقلیم بهترین ظرفیت را برای توسعه سرمایه گذاری و تجارت در آن فراهم کرده است.
جهانگیری گفت: منابع آبی فراوان در کردستان وجود دارد که قبلا از این استان خارج می‌شد که خوشبختانه با سرمایه گذاری‌هایی که در بحث ساخت سدها در این استان صورت گرفت، این سرمایه عظیم در اختیار توسعه استان قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: چندین کار بزرگ را در دوران حضورم در وزارت صنعت، معدن و تجارت در کردستان انجام دادم که آن را از بزرگ‌ترین افتخارات خود می‌دانم.
جهانگیری با اشاره به حضور خود در دوران ریاست جمهوری خاتمی و افتتاح پروژه پتروشیمی کردستان، گفت: همت خوبی در بخش خصوصی کردستان وجود دارد که می‌تواند بستر خوبی برای کارهای بزرگ توسعه‌ای را فراهم سازد.
وی گفت: با همتی که در بخش خصوصی شاهد هستیم، بخش دولتی می‌تواند کردستان را به یک ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه اقتصادی تبدیل کند.
معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با همین باور و نگاه رئیس سازمان گسترش صنایع و سازمان صنعت، معدن و تجارت به منظور بهره‌گیری بیشتر از توان بخش خصوصی در توسعه مناطق محروم مرا در این سفر همراهی کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه منابع مالی بسیار خوبی در اختیار صندوق توسعه ملی قرار دارد، گفت: امکان پرداخت وام‌های ارزی و ریالی در حوزه‌های مختلف از طریق این صندوق فراهم شده و امیدواریم با بهره‌گیری از آن بستر توسعه بیش از پیش استان‌های کمتر توسعه یافته همچون کردستان فراهم شود.
به گفته جهانگیری، صندوق توسعه با همین نگاه تسهیلات را با درصد سود بسیار کمتر نسبت به استان‌های برخوردار در اختیار استان‌های کمتر توسعه یافته قرار می‌دهد که این می‌تواند ظرفیت خوبی را در بحث محرومیت‌زدایی در آنها فراهم سازد.
وی با بیان اینکه دولت برنامه‌های ویژه‌ای را در بحث توسعه کردستان در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: این مهم در سفر امروز و سفرهای آینده مسئولان دولتی به کردستان مورد توجه قرار خواهد گرفت.
معاون اول رئیس جمهور اقدامات بنیاد برکت را ستود و گفت: بنیاد برکت مجموعه بسیار خوب و توانمندی است که با جهت‌گیری‌های دقیق حرکت‌های بسیار خوبی را در بحث توسعه و سرمایه‌گذاری در استان‌های مختلف کشور انجام داده‌اند.
 

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *