خانه / سیاسی / معاون اول رئیس جمهور مانع از توسعه‌یافتگی استان کردستان شد

معاون اول رئیس جمهور مانع از توسعه‌یافتگی استان کردستان شد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، گفت: همه مردم کردستان می‌دانند که مهترین کسی که نگذاشت کردستان به توسعه برسد معاون اول رئیس جمهور بوده که همواره با ادبیاتی در خور شان خویش به شعور عمومی مردم سنی نشین کردستان توهین کرده است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، گفت: همه مردم کردستان می‌دانند که مهترین کسی که نگذاشت کردستان به توسعه برسد معاون اول رئیس جمهور بوده که همواره با ادبیاتی در خور شان خویش به شعور عمومی مردم سنی نشین کردستان توهین کرده است.
 
به گزارش خبرگزای خانه ملت،‌ حامد قادر مرزی در نشست علنی امروز دوشنبه(۷مرداد) در نطق میان دستور، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امیرالمومنان حضرت علی(ع)، در خصوص محکومیت شرکت ایرانسل به دلیل توهین به مقدسات اهل تسنن، افزود: من از سوی جامعه اهل سنت کشور خواهان عذرخواهی رسمی این شرکت از همه مردم به ویژه اهل سنت هستم.
 
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، در نطق خود به موضوع دیگری اشاره کرد و ادامه داد: کسب اعتماد ملت توسط دکتر روحانی و حامیانشان را به ایشان و طرفدارانشان تبریک گفته و امیدواریم با عمل به وعده‌هایشان بتوانند اعتماد مردم را حفظ و تقویت کنند.
 
این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ خطاب به رئیس جمهور منتخب مردم، تصریح کرد: بخش عظیمی از رای شما حاصل اعتماد مردم به اطرافیانتان بود و بخشی از رای به بیانیه اقوام و مذاهب یا بیانیه شماره ۳ شما بود؛ همان بیانیه ۱۰ ماده‌ای که باعث شد بیشترین درصد رای شما در کردستان و سیستان و بلوچستان باشد.
 
قادرمرزی یادآور شد: شما به مردم قول داده‌اید که از کردها و اهل سنت در کابینه‌تان استفاده کنید به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان سنی و کرد عرض می کنم که این سهم‌خواهی نیست بلکه این اعتماد خواهی است؛ ۳۴ سال است که در کردستان حتی یک نفر سنی به سمت استانداری منسوب نشده است و متاسفانه در استانی سنی نشین هیچ وقت مدیر کل آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و حج و زیارت از برادران و خواهران اهل تسنن نبوده‌اند.
 
وی، تاکید کرد: ما سهم نمی‌خواهیم، بلکه می‌خواهیم دولت به ما اعتماد کند همان‌گونه که ما سنی ‌ها همواره به کاندیدایی که افکار عمومی ما را قبول داشته‌اند اعتماد کرده‌ایم.
 
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس نهم،‌ در ادامه در موضوع دیگری به جوابیه‌ای در خصوص سخنان معاون اول رئیس جمهور در سفر جمعه و شنبه گذشته به استان کردستان، افزود: در آن سفر آقای رحیمی به ظاهر کردستانی، به شعور عمومی مردم کردستان توهین کردند.
 
وی ادامه داد: آقای رحیمی عصبانیت شما از مردم کردستان به دلیل چیست که به آنها توهین می‌کنید؟ چه چیزی شما را عصبانی کرده که به همه نمایندگان حاضر و ادوار کردستان توهین کردید؟ آیا به این دلیل است که مردم قروه و دهگلان به کاندیدای مورد نظر شما در انتخابات رای ندادند؟ مطمئن باشید که وضع سیاسی و اجتماعی شما به حدی است که در شهر خودتان به عنوان شورای شهر هم انتخاب نخواهید شد.
 
این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ خطاب به معاون اول رئیس جمهور، تصریح کرد: شما با الفاظ در خور شان خویش به شعور عمومی مردم توهین کردید و گفتید مردم بلد نیستند انتخاب کنند و مساله سنی و شیعی را در کردستان مطرح کردید؛ دو دوره مردم قروه و دهگلان که ۶۵ درصد آنها سنی هستند به شما که ترک و شیعه هستید رای دادند وحتی ۱۰۰درصد سنی نشینان منطقه دیوان دره و سنندج نیز در یک دوره به شما رای دادند، چطور آن وقت‌ها مذهب مساله نبود اما امروز تبدیل به دغدغه شده است؟
 
قادرمرزی، یادآور شد: ما نمایندگان کردستان شما را در سفر به کردستان همراهی نکردیم چراکه معتقد بودیم سفرتان غیر ضروری بود، چند کار ناتمام را افتتاح و آنها را عملا در ردیف بودجه سال‌های بعد به صورت ناقص خارج کردید.
 
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس نهم، شما سند کار دیگران را به نام خود زدید و انصاف دهید که در ۸ سال گذشته برای کردستان چه کار کردید؟ مصوبات سفر رهبری را به حساب خود قلمداد نکنید.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: همه مردم کردستان می‌دانند که مهترین کسی که نگذاشته کردستان به توسعه برسد شخص شما است، یکبار به مردم گزارش عملکرد بدهید که به وافع در این ۳۰ سال فعالیت خود، در کردستان چه کردید؟/
خرداد نیوز
 

شناسه خبر : 19325

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =