خانه / اجتماعی / معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان خواستار نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان خواستار نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد

: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید برای نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تلاش کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ ارسلان ازهاری صبح امروز در جلسه ادارات و کارخانجات ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: پیرو تاکیدات نماینده گرانقدر ولی فقیه در کردستان و نیز استاندار محترم کردستان بر لزوم توجه به تقویت و نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه های اجرایی استان لذا در این راستا کلیه مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی، کارخانجات و واحدهای تولیدی در کردستان باید  نسبت به این امر توجه لازم را به عمل آورند.
 
وی افزود: در چند سال اخیر معاونت ادارات و کارخانجات ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان کردستان برنامه‌های متعدد و تاثیرگذاری  را برای تقویت مباحث فرهنگی در این بخش به انجام رسانده و در آینده نیز با همکاری دستگاه‌های اجرایی با جدیت برنامه‌های پیش بینی شده را اجرا خواهد کرد.
 
ازهاری تصریح کرد: انتظار داریم که آحاد جامعه با عزمی راسخ و اعتقاد قلبی در مسیر تقویت این فریضه در جامعه کوشش کرده تا شاهد گسترش مبانی اصیل اسلامی و اعتقادی در جامعه باشیم.
 
وی خاطر نشان کرد: امام حسین (ع) با قیام خود در حقیقت الگوی بزرگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است و قطعا پیروی از راه وسیره این بزرگوار ما را به سرمنزل مقصود که همان نهادینه شدن فرهنگ فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است هدایت خواهد کرد.
 
معاون ادارات و کارخانجات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه سخنان خود بر لزوم همکاری گسترده دستگاه‌های اجرایی در انجام مناسب برنامه‌های هفته احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر در کردستان همزمان با سراسر کشور که از چهارم آبان مصادف با اول محرم تا دهم آبان نیز برگزار خواهد شد تاکید کرد.
 
وی اذعان داشت:باید با اطلاع رسانی و آگاهی افکار عمومی زمینه اجرای فرایض امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه را فراهم کنیم.
 
ازهاری در پایان با اعلام تذکر لسانی، پیام مهربانی و نظارت همگانی به عنوان شعار گرامیداست هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر در سالی که با شعار اقتصاد مقاومتی و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری مذین گردیده، در ادامه به تشریح برنامه‌های و نامگذاری ایام در این هفته پرداخت و گفت: بر این اساس روزهای
 
یکشنبه چهارم آبان
 
 – اول محرم – به عنوان امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ حسینی عزم ملی
 
دوشنبه پنجم آبان
– دوم محرم – امر به معروف و نهی از منکر و مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی
 
سه شنبه ششم آبان
 
– سوم محرم – امر به معروف و نهی از منکر سبک زندگی خانواده اسلامی
 
چهار شنبه هفتم آبان
 
– چهارم محرم – امر به معروف و نهی از منکر مبارزه با فساد در سلامت اداری
 
پنجشنبه هشتم آبان
 
– پنجم محرم- امربه معروف و نهی از منکر مقابله با تهاجم فرهنگی، جامعه نخبگان
 
جمعه نهم آبان
 
–ششم محرم – امر به معروف و نهی از منکر جامعه مهدوی، بیداری اسلامی
 
و شنبه دهم آبان – هفتم محرم –  نیز به عنوان امر به معروف و نهی از منکر نظارت همگانی، رسانه ها و تشکل‌های مردمی نامگذاری شده است. 
۲۱ مهر ۹۳

شناسه خبر : 8341

این خبر رو هم ببینید

رهبر انقلاب: نباید بگذاریم اختلاف در کشور رخ دهد/ در ایران شیعه و سنی در کنار هم قرن‌هازندگی کردند و می‌کنند

رهبر معظم انقلاب با تحسین گرایش مردمی و محسوس دولت، تقویت و تکمیل این حرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =