معاون برنامه ریزی استانداری کردستان:دستگاه های اجرایی هرگونه جذب و بکارگیری نیروی انسانی را در صورت تامین اعتبار آن انجام دهند

دستگاه های اجرایی باید اعتبارات هزینه ای خود را بر طبق دستورالعمل های ابلاغی توزیع و  در بخش های مورد نیاز هزینه کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ ارسلان ازهاری در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: دستگاه های اجرایی باید اعتبارات هزینه ای خود را بر طبق دستورالعمل های ابلاغی توزیع و  در بخش های مورد نیاز هزینه کنند.
وی با اشاره به نحوه هزینه کردن اعتبارات استان در سالجاری در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس دستور العمل های ابلاغی اعتبارات استان شامل دو بخش حقوق و مزایا و سایر خواهد بود.
 ازهاری از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست تا برای تسریع در روند هزینه کردن اعتبار و درج اطلاعات برای مبادله موافقتنامه به سامانه کشوری صبا که در این رابطه پیش بینی شده است مراجعه کنند.
 معاون برنامه ریزی استانداری کردستان هرگونه جابجایی نیروی انسانی بین دستگاه های اجرایی را غیر مجاز برشمرد و دستگاه های اجرایی را بر لزوم رعایت آیین نامه نقل و انتقال و جابجایی در این رابطه موظف کرد.
وی در ادامه تاکید کرد: قراردادهای انجام کار معین تنها در دستگاه اجرایی مربوطه دارای اعتبار است و مدیران دستگاه ها نمی توانند نیروهای انسانی قرارداد کار معین خود را به دستگاه های اجرایی دیگر منتقل کنند.
 ازهاری از نیازاعتباری 700 میلیارد ریالی استان برای پرداخت حقوق و مزایای کارکان دولت در سالجاری خبرداد واظهار داشت: در سالجاری بر طبق برآوردهای صورت گرفته برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت در دستگاه های اجرایی استان بیش از 700 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
وی تصریح کرد: با توجه به افزایش ضریب حقوق و مزایا در سالجاری قطعا رقم بودجه امسال نیز افزایش خواهد یافت  که بر این اساس در این زمینه  بیش از 630 میلیارد ریال  اعتبار مورد نیاز است.
 معاون برنامه ریزی استانداری کردستان به وضعیت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت در استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 490 میلیارد ریال به این بخش اختصاص یافت که در نهایت در پایان سال مالی این رقم به بیش از 530 میلیارد ریال رسید.
وی خاطر نشان کرد: در این راستا  امسال نیز بیش از 560 میلیارد ریال  برای تامین حقوق و مزایای کارکنان استان لحاظ شده  که این میزان اعتبار در مقایسه با با اعتبارات سال قبل از آن بیش از  15 درصد رشدو همچنین  از نظرعملکرد نیز  از رشد 6 درصدی برخوردار بوده است.
ازهاری گفت: دولت امسال در اعتبارات سهم مورد نیاز را برای استخدام فرزندان شاهد لحاظ  کرده است.
وی در پایان تصریح کرد: بر طبق قانون دستگاه های اجرایی نمی توانند از محل اعتبارات جاری خود برای تامین هزینه های حمایت از ورزش قهرمانی و حرفه ای ونیز برگزاری همایش ها و جشنواره ها استفاده کنند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *