معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان اعلام کرد اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی استخدامی کردستان طی 2 هفته آینده

آقایان مدیران گذشته مراحل قانونی کار و اعتبار این استخدامی در استان را تأمین نکرده و مجوزی را برای تحقق این مهم از معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور دریافت نکردند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حسین فیروزی ظهر امروز در اولین جلسه هماهنگی رابطین امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان که در سالن دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون دو آزمون در رابطه با استخدامی‌های استان انجام شده ولی مشکلات آن حل نشده است.
وی افزود: بر اساس شرایطی که اعلام شده است قرار بود در مجموع یک هزار و 453 نفر استخدام شوند اما بیش از 16 هزار نفر در آزمون شرکت کرده تا وارد دستگاه‌های اجرایی استان شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان تصریح کرد: دولت در همه سال‌های بعد از انقلاب و همه قوانین تأکید کرده‌اند تعهدی برای دولت الزام‌آور است که اعتبارش برای دولت مشخص باشد.
وی بیان کرد: آقایان مدیران گذشته مراحل قانونی کار و اعتبار این استخدامی در استان را تأمین نکرده و مجوزی را برای تحقق این مهم از معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور دریافت نکردند.
فیروزی اضافه کرد: متاسفانه مدیران اجرایی گذشته به جای اینکه به ریشه بپردازند به شاخ و برگ پرداختند.
وی افزود: در این استخدامی از هر شرکت کننده به میزان 20 هزار تومان نیز پول دریافت کردند این مهم در حالی است که حتی یک برگ نامه در سیستم اداری استان وجود ندارد که با استخدام این افراد موافقت شود.
وی با بیان اینکه پیگیری مسائل و مشکلات مربوط به استخدامی سال 91 باید در اولویت گیرد، گفت: متاسفانه پرداختن به استخدامی یک هزار و 453 نفر شرکت کننده در آزمون استخدامی به صورت قانونی انجام نشده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان افزود: به دلیل فارغ التحصیلان دانشگاهی و نداشتن کارگاه‌های تولیدی به میزان کافی در استان از دولت خواهشمندیم با استخدامی این یک هزار و 453 نفر در دستگاه‌های اجرایی استان موافقت کند.
وی تحقق این مهم را از جمله نیازهای دستگاه‌های اجرایی استان دانست و گفت: باتوجه به کمبود نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی استان استخدام این دسته از افراد باید در اولویت قرار گیرد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مقرر شده است تا 133 نفر از کارکنان جهاد کشاورزی استان بازنشسته شوند، اضافه کرد: در این نهاد نیاز بیش از پیش به جذب نیروی انسانی احساس می‌شود.
وی تصریح کرد: دکتر نوبخت در سفر به استان کردستان وعده دادند تا مشکلات مربوط به استخدامی این تعداد از افراد را در دستگاه‌های اجرایی استان حل کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان با بیان اینکه مقرر شده است تا اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی اعلام شود، گفت: متاسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی استان هنوز مصاحبه‌ها را انجام نداده و ما اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی را در اختیار نداریم.
 
فیروزی اظهار کرد: سعی داریم تا اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی استخدامی استان را طی 2 هفته آینده به دکتر نوبخت اعلام کنیم تا در این زمینه تسهیل‌گری شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان افزود: در این استخدامی ایثارگران در اولویت قرار می‌گیرند.
وی در پایان تصریح کرد: دکتر نوبخت در سفر خود به کردستان قول دادند تا همه پذیرفته‌شدگان نهایی وارد سیستم‌های اداری موجود در استان شده و با جدیت در حال پیگیری این کار هستیم.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری: مهم‌ترین مشکل آزمون‌های استخدامی دستگاه های اجرایی، تامین اعتبار آن است

در صدد هستیم که مجوزهای قانونی لازم  را برای  تبدیل وضعیت این کارکنان اخذ شود که این خود موجب امنیت شغلی، ایجاد انگیزه بیشتر کارکنان و ارتقای بهره وری سیستم اداری خواهدشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی  در خصوص استخدام در دستگاه های اجرایی گفت: در سال 91 دو نوبت آزمون استخدامی جهت جذب 1453 نفر برای 27 دستگاه اجرایی برگزار گردیده ، این در حالی است که  متاسفانه دولت قبلی برای بکارگیری و جذب این افراد در بودجه های جاری دستگاه های اجرایی اعتباری منظور نکرده بود و یکی از مهمترین فرآیندهای به کارگیری و جذب نیروی انسانی در دستگاه های دولتی که عبارت از تامین بار مالی ناشی از آن است که نادیده گرفته شده بود.
 
حسین فیروزی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید مواجه با عمل انجام شده و بدون برنامه دولت قبلی شده است، افزود:  در چند ماه اخیر پیگیری های فراوانی برای تامین اعتبار این موضوع و اخذ مجوزهای لازم  صورت گرفته است که می توان به جلسه روز گذشته آقای زاهدی استاندار کردستان با آقای نوبخت معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری و مذاکره با ایشان در این خصوص اشاره کرد  که این تلاش ها کماکان ادامه دارد و بدیهی است استخدام های جدید منوط به تامین اعتبار در بودجه جاری دستگاه های اجرایی خواهد بود.
 
وی هم چنین در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان قراردادی  و پیمانی دستگاه های اجرایی افزود: اکنون ما در دستگاه های اجرایی استان با تعداد کثیر کارکنان قراردادی مواجه هستیم که بیش از 10 سال سابقه دارند و با گذشت سن و از دست دادن فرصت های استخدامی از امنیت شغلی کاملی برخوردار نیستند و این در حالی است که این افراد با کسب تجارب مفید و سودبخش جز سرمایه های ارزشمند سازمان ها شده اند ، وضعیت مبهم شغلی بر کارآمدی افراد و سازمان ها تاثیر منفی خواهد داشت و دستگاه های دولتی را برای برنامه ریزی های بلند مدت نیروی انسانی با مشکل مواجه کرده است.
 
فیروزی گفت: در صدد هستیم که مجوزهای قانونی لازم  را برای  تبدیل وضعیت این کارکنان اخذ شود که این خود موجب امنیت شغلی، ایجاد انگیزه بیشتر کارکنان و ارتقای بهره وری سیستم اداری خواهدشد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان: مدیریت علمی،عقلانی، برنامه محور و هدفمند از ویژگی مدیریت جهادی است

مدیریت علمی، عقلایی، برنامه محور و هدفمند و انگیزه های قوی و اهداف متعالی از الزامات و ویژگی های مدیریت جهادی است که باید برای تحقق اهداف آن تلاش خود را مضاعف کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ حسین فیروزی در نخستین جلسه کارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری استان در محل دفتر آموزش و پژوهش استانداری کردستان خطاب به مدیران اجرایی و نمایندگان پژوهشی آنها، گفت: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) در این راستا مدیریت علمی، عقلایی، برنامه محور و هدفمند و انگیزه های قوی و اهداف متعالی از الزامات و ویژگی های مدیریت جهادی است که باید برای تحقق اهداف آن تلاش خود را مضاعف کنیم.
 
وی به اهمیت جایگاه پژوهش در جامعه پرداخت و گفت: استفاده از ابراز پژوهش در جهت توسعه از ضرورت های مدیریت جهادی در جامعه است.
 
فیروزی در پایان با ابراز خرسندی  از تشکیل نخستین جلسه این کارگروه در سالجاری، خاطر نشان کرد: امیدواریم در سال جدید در زمینه پژوهش و توجه
مدیران به دانایی محوری تلاش های لازم صورت گیرد و مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی استان با روحیه جهادی در خدمت توسعه استان بیش از بیش گام بردارند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان: دولت آماده‌ی همکاری، تعامل و هم‌فکری با نخبگان بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این بخش است

توانایی‌های نظری و انگیزه‌های قوی و مثبتی برای تغییر و کمک به توسعه در بخش خصوصی اقتصاد استان وجود دارد که اگر سرمایه‌ی انسانی غنی مرتبط با این بخش را نیز به آن بیفزاییم به ظرفیتی نیرومند و تأثیرگذار تبدیل می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ حسین فیروزی در گفتگو با خبرنگار اتاق بازرگانی سنندج با مثبت ارزیابی کردن وضعیت بخش خصوصی اقتصاد استان کردستان گفت: توانایی‌های نظری و انگیزه‌های قوی و مثبتی برای تغییر و کمک به توسعه در بخش خصوصی اقتصاد استان وجود دارد که اگر سرمایه‌ی انسانی غنی مرتبط با این بخش را نیز به آن بیفزاییم به ظرفیتی نیرومند و تأثیرگذار تبدیل می‌شود.
 
وی افزود: متأسفانه با وجود این ویژگی‌های بزرگ، بخش خصوصی ما توان‌ مالی لازم برای تأثیرگذاری مستقیم و عمیق بر فرآیند توسعه‌ی استان را ندارد و به همین دلیل نیازمند منابع و کمک‌های دولت است که قطعاً دولت باید به عنوان زمینه‌ساز جذب منابع مالی و بانکی و هم‌چنین تسهیل کننده‌ی فرآیندهای اداری برای ارتقای عملکرد بخش خصوصی عمل کند.
معاون توسعه‌ مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان با اشاره به اراده‌ی شفاف و قاطع دولت جدید برای حمایت از بخش خصوصی گفت: تأکید مدیریت جدید استان بر این است که شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به صورت جدی کار کنند تا زمینه‌ها‌ی همکاری میان بخش خصوصی و دولت گسترش بیابد زیرا همگامی میان سیاست‌های کلان اقتصادی دولت و رویکردها و برنامه‌های مدیریت استان، چشم‌انداز فوق‌العاده مناسبی پیش‌روی این منطقه و تقویت زیرساخت‌های اقتصادی آن قرار می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ماه‌های گذشته کارگروه‌های مربوط به توسعه‌ی سرمایه‌گذاری خارجی جلسات جدی و متعددی برگزار کرده‌اند و به رغم فاصله‌ی نسبتاً کم از حضور استاندار جدید در استان، این هیئت تاکنون دوبار به مریوان سفر کرده و از نزدیک ظرفیت‌ها و مشکلات گمرک رسمی مرز بین المللی باشماق مریوان را بررسی نموده و با پیگیری‌هایی که انجام داده‌اند پایانه‌ی مسافری افتتاح شده‌است.
 
 فیروزی با اشاره به ضرورت پرداختن به تقویت رویکردهای علمی و آسیب‌شناسی‌های کارشناسی در حوزه‌ی فعالیت‌های اقتصادی استان گفت: استانداری برای تعامل بیشتر و مناسب‌تر با بخش خصوصی، همایشی با عنوان «ارائه‌ی الگوی اقتصاد منطقه‌ای» با حضور فعالین بخش خصوصی، نخبگان علمی و اساتید دانشگاه برگزار کرد که در نوع خود زمینه‌سازی مناسبی برای تفاهم بیشتر میان بخش خصوصی و دولت محسوب شده و جهت‌گیری مناسب مدیریت استان را برای تقویت بخش خصوصی نشان می‌دهد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان در ادامه با تأکید بر انضباطی بودن بودجه‌ی 93 کل کشور و عدم رشد سهمیه‌ی مناطق محروم از جمله کردستان گفت: در قانون بودجه‌ی سال 93، جهت‌گیری‌ها به سمت منطقی کردن قیمت نفت و هم‌چنین واقعی و عینی کردن ساختار مالیات و توجه ویژه به درآمدهای مالیاتی است چون بودجه دارای دو موضوع مشخص درآمد و هزینه است که میان این دو باید تعادل ایجاد شود.
 
فیروزی افزود: شاید در سنوات گذشته سهم بعضی استان‌ها از بودجه بیش از بودجه‌ی سال 93 بوده‌باشد اما به دلایلی چون غیرعلمی و غیرکارشناسی بودن و هم‌چنین عدم وجود تعادل منطقی میان درآمدها و هزینه‌ها، بخش مهمی از بودجه‌ی اختصاصی محقق نمی‌شد و به شکل
شعار باقی می‌ماند، اما تلاش دولت آقای روحانی شفافیت‌بخشی به ساختار بودجه و ایجاد تعادل میان سطوح درآمدی و هزینه‌ای آن است تا مدیریت کشور بتواند با اطمینان بیشتر دورنمای کاری خود را ترسیم کند. بر همین اساس شاید رقم‌های اختصاصی بودجه در سال 93 کمتر باشد ولی مطمئناً علمی، غیرشعاری و تحقق‌پذیر بوده و قطعاً نتایج آن برای توسعه‌ی استان کردستان، بهتر از سال‌های گذشته خواهدبود.
وی در پایان با اشاره به محوری بودن مقوله‌ی سرمایه‌گذاری گفت: ما از تمامی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استان دعوت می‌کنیم تا با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های وسیع اقتصادی منطقه، در کردستان سرمایه‌گذاری کنند، ما هم با توجه به رویکردهای اقتصادی کلان دولت، این قول را به سرمایه‌گذاران عزیز می‌دهیم که با تمام توان از امنیت سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و توسعه‌ی اشتغال حمایت کنیم و برای بهره‌مندی آنان از
تسهیلات اداری و مالی دولتی تلاش کنیم.

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *