خانه / سیاسی / معاون حزب CHP مدعی شد: حداکثر تا ۲ روز دیگر ارتش ترکیه وارد خاک سوریه خواهد شد

معاون حزب CHP مدعی شد: حداکثر تا ۲ روز دیگر ارتش ترکیه وارد خاک سوریه خواهد شد

معاون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه مدعی شد اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد ارتش ترکیه در دو رو آینده وارد خاک سوریه خواهد شد

به گزارش کردپرس، گورسل تکین، معاون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در گفتگو با روزنامه طرف، مدعی شد ارتش ترکیه به دستور رجب طیب اردوغان و حزب عدالت و توسعه حداکثر تا ۲ روز دیگر وارد خاک سوریه شده و در این کشور عملیات نظامی انجام خواهد داد.
وی در ادامه اظهارات خود عنوان کرد: این اطلاعات را از یک منبع بسیار معتبر کسب کرده ایم. این همان منبعی است که اطلاعات عملیات مقبره شاه سلیمان را در اختیار بنده گذاشته بود. از این جا به نخست وزیر ترکیه پیام می دهم، اگر این عملیات واقعیت ندارد هر چه سریعتر آن را تکذیب کنید. ما منتظر تکذیب شدن این خبر هستیم. ولی اگر این کار را انجام نمی دهید ملت ترکیه مطمئن باشد حداکثر تا شب جمعه ارتش ترکیه در خاک سوریه عملیات نظامی خواهد داشت.
گورسل تکین در ادامه افزود: اولین اطلاعات عملیات مقبره شاه سلیمان در خاک سوریه را بنده در اختیار رسانه ها گذاشته بودم. در آن عملیات نیز ابتدا حکومت ترکیه قصد فریب اذهان عمومی را داشت ولی بعدا تمام دنیا متوجه آن شد. ترکیه اکنون با عملیات دیگری مواجه شده است. با نگاه به روزنامه ها در ۲ هفته گذشته در منطقه خاورمیانه به خصوص در موصل تحولاتی رخ داده است که به نفع ترکیه نیست. در این تحولات اگر ترکیه ضرر ببیند؛ حکومت این کشور درصدد جبران این ضرر برخواهد آمد که این موضوع شاید دیگر جبرانی نداشته باشد. با نهایت تاسف عرض می کنم تلاش هایی که در سیاست خارجی ترکیه صورت گرفته است این کشور را به یک بخشی از این تحولات خونین منطقه تبدیل کرده است که جبران تلفات و زیان های آن بسیار دشوار خواهد بود.
 
 
کد مطلب: ۸۳۶۵۵  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۱۷  |  ساعت: ۱۲ : ۶

شناسه خبر : 15823

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =