معاون سیاسی وزیر کشور بر اصل بی طرفی فرمانداران در انتخابات تاکید کرد

ارومیه – معاون سیاسی وزیر کشور بر رعایت اصل بی طرفی فرمانداران و بخشداران در انجام وظایف قانونی خود به منظور برگزاری انتخاباتی سالم و فارغ از تنش های سیاسی تأکید کرد

به گزارش کردپرس« محمدحسین مقیمی» امروز چهارشنبه (19 فروردین) در سمینار فرمانداران و بخشداران استان آذربایجان غربی ضمن تاکید بر این موضوع اظهار داشت: تلاش برای برگزاری انتخاباتی سالم و فارغ از تنش های سیاسی از اصلی ترین ماموریت های مسئولان برگزاری انتخابات در سالجاری است.
وی در ادامه افزود:  احزاب سیاسی شناسنامه‌دار که طبق قانون می‌توانند درعرصه انتخابات حاضر باشند باید برای حضور فعال در این عرصه وارد عمل شوند تا نشاط سیاسی در کشور گسترش پیدا کند. 
مقیمی افزود: کارگزاران دولت در شهرستان‌ها باید سیاست‌های دولت را به خوبی اجرا کنند و دقت کنیم تا از اموال دولتی له یا علیه کسی استفاده نشود و تلاش کنیم زمینه برای حضور هرکسی که فکر می‌کند می‌تواند در صحنه انتخابات وارد شود، باز شود.
وی همچنین تاکید کرد: ما باید امکانات لازم را برای هرکسی که در خود آمادگی حضور در انتخابات را می‌بیند فراهم کنیم و شرایط و امکانات برگزاری انتخابات را نیز طوری فراهم کنیم که مردم به راحتی رای خود را به صندوق بیاندازند و یک مشارکت حداکثری داشته باشند.
معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه خاطرنشان کرد: بایستی روحیه نشاط و امید در مردم ایجاد گردد و فعالیت احزاب و نهادهای مدنی در چارچوب قانون تقویت شود .
مقیمی معاون و قائم مقام وزیر کشور در امور سیاسی در ادامه سخنان خود با برشمردن مهمترین عوامل تاثیرگذار در توسعه استان افزود: بکارگیری و بهره مندی از نیروهای با تجربه و کاردان در پست های مدیریتی را از راهکارهای تحقق توسعه استان و اجرای هر چه بهتر سیاست های دولت تدبیر و امید برشمرد.
وی ضمن ابراز خرسندی از شکل گیری سیاست اعتدال گرایی دولت تدبیر و امید در کشور، از حضور جناح ها و احزاب مختلف در ترکیب کابینه، بدنه دولت و از همه مهم تر حمایت مقام معظم رهبری و ولی امر مسلمین از دولت تدبیر و امید وتیم مذاکره کننده هسته ای به عنوان نمونه های بارز مشی اعتدال در دولت تدبیر و امید نام برد .
معاون و قائم مقام وزیر کشور در امور سیاسی با مثبت ارزیابی کردن روحیه بالای انتقاد پذیری دولت در شرایط فعلی گفت: دولت از نقد منصفانه و سازنده استقبال می کند .
مقیمی، کنترل و مهار تورم را از دیگر اقدامات مثبت دولت برشمرد و افزود: دولت تدبیر و امید علی رغم وجود شرایط دشوار و مشکلات و تنگناهای اقتصادی، توانست با تکیه بر خرد جمعی و برنامه ریزی های هوشمندانه و دقیق، روند افسار گسیخته تورم را کنترل و شرایط را برای تحقق رشد اقتصادی مثبت فراهم کند./

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *