معاون عمرانی استانداری خواستار همکاری کلیه دستگاه اجرایی برای رفاه حال مسافران در ایام تعطیلات نوروز در کردستان شد

کلیه دستگاه های اجرایی استان به ویژه نیروی انتظامی در زمینه برقراری امنیت  باید با  ارائه خدمات و تسهیلات مناسب  موجبات رفاه حال گردشگران و مسافران نوروزی را فراهم کنند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خواستار همکاری کلیه دستگاه های اجرایی برای فراهم نمودن رفاه حال مسافران در ایام تعطیلات نوروزدر کردستان شد.
 
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری؛ امیر قادری در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: کلیه دستگاه های اجرایی استان به ویژه نیروی انتظامی در زمینه برقراری امنیت  باید با  ارائه خدمات و تسهیلات مناسب  موجبات رفاه حال گردشگران و مسافران نوروزی را فراهم کنند.
 
وی افزود: برای تسریع در ارائه خدمات به مسافران و گردشگران  باید در راستای وظایف ستاد تسهیلات نوروزی استان کردستان و با هماهنگی فرمانداری ها ستاد استقبال از بهار  از 15 اسفند لغایت 15 فروردین ماه در کلیه شهرستان ها تابعه استان تشکیل و خدمات مورد نیاز  را مسافران و گردشگران ارائه دهد.
 قادر خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش تعداد گردشگران به استان باید با تشدید نظارت ها از جمله نحوه نظارت دقیق بر خدمات ارائه شده در اماکن عمومی و نیز نظارت بر رعایت تعرفه های مصوب هتل ها و مراکز اقامتی و تامین بنزین مورد نیاز مسافران تلاش کنیم تا خدمات مطلوبی  را به آنها ارائه دهیم.
 
وی تصریح کرد: استان کردستان به لحاظ جاذبه های طبیعی و تاریخی دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی است  که بایستی با بسیج کلیه
امکانات شرایط را برای بهره مندی و بازدید گردشگران از پتانسیل ها مهیا کرد.
 
قادری بر لزوم تشکیل کشیک در سازمان ها و ادارات استان و نیز افزایش گشت های بازرسی توسط دستگاه های نظارتی بر نحوه فعالیت اماکن عمومی و رعایت قیمت ها و برای پاسخگویی به درخواست های مردم و مسافران در ایام تعطیلات نوروز تاکید کرد.
 
وی تصریح کرد: شهرداری ها و دستگاه های خدمات رسان به منظور تسهیل در تردد مسافران و گردشگران باید از هرگونه حفاری غیر ضروری در حوزه عمران شهری در سطح استان جلوگیری کنند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان تلاش دستگاه های خدمات رسان برای تسهیل تردد کالا و مسافر از طریق پایانه مرزی باشماق مریوان را خواستار شد.
 
وی خواستار تلاش اداره  راه و شهرسازی و دیگر دستگاه های متولی برای ساماندهی وضعیت جاده ها و محورهای مواصلاتی سطح استان و اتمام  اجرای مراحل خط کشی و نصب تابلو علائم در این مسیرها تا قبل از آغاز تعطیلات برای رفاه حال مسافران و گردشگران شد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان بر لزوم اطلاع رسانی  مناسب در مراکز گردشگری  سطح استان برای مسافران و گردشگران
تاکید کرد و گفت: در این رابطه فرمانداری ها، شهرداری ها و سایر مسئولین و متولیان در بخش گردشگری استان باید با نصب علائم و تابلوهای  مورد نیاز مسافران و گردشگران مراجعه کننده به این امکان را هدایت و راهنمایی کنند.
 
قادری خواستار ساماندهی و نظارت بر فعالیت پایانه های مسافربری و نیز ناوگان حمل و نقل عمومی برای تسهیل در جابجایی مسافران در داخل استان شد.
 
وی بر لزوم آمادگی مدارس، مراکز آموزشی و اقامتی عمومی پیش بینی شده برای اسکان مسافران با همکاری آموزش و پرورش و سایر دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
 
معاون عمرانی استاندار همچنین خواستار ساماندهی وضعیت تردد تانکرهای سوخت و اجرای برنامه زمان بندی تردد و اعمال محدودیت های ترافیکی برای این تانکرها در محورهای مواصلاتی استان برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه و  افزایش ضریب ایمنی جان مسافران در تعطیلات نوروز
 
در سطح استان شد.
 
وی در پایان از مدیران بانک های عامل خواست تا با نظارت با ایجاد کشیک در برخی از شعب و با نظارت برنحوه فعالیت دستگاه های خود پرداز بستر استفاده مناسب مسافران و گردشگران را از خدمات بانکی در این ایام فراهم کنند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *