خانه / اجتماعی / معاون عمرانی استاندار کردستان: ساخت و ساز در روستاهای حاشیه شهر سنندج معضل بزرگی را ایجاد کرده است

معاون عمرانی استاندار کردستان: ساخت و ساز در روستاهای حاشیه شهر سنندج معضل بزرگی را ایجاد کرده است

معاون عمرانی استاندار کردستان بر ضرورت تسهیل‌گری ساخت و ساز به ویژه در شهرهای کوچک تأکید کرد و گفت: ساخت و ساز در روستاهای حاشیه شهر سنندج معضل بزرگی را ایجاد کرده است.

 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، امیر قادری ظهر امروز در نخستین گردهمایی شهرداری‌های تابعه شهرستان‌های استان کردستان، اظهار کرد: شفافیت درآمد شهرداری وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه گاهی ممکن است مردم به آسانی عوارض را پرداخت نکنند، گفت: شفافیت در درآمدهای شهرداری‌ها موجب افزایش مشارکت و نقش مردم در امور شهری می‌شود.
 
معاون عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرهای دنیا بر روی کیفیت زندگی توجه و حساسیت صورت می‌گیرد، گفت: مردم انتظار بهره‌مندی از فضای امن و راحت و با آسایش را دارند.
 
قادری بر لزوم آموزش شوراها تأکید کرد و گفت: تنظیم روابط منطقی میان شهردار و شورای شهرها اجتناب ناپذیر است و کار شورا دخالت در مسائل اجرایی و پرسنلی نیست.
 
وی با اشاره به اینکه هر کس باید در جایگاه خود به وظایف مرتبط عمل کند، گفت: در مدت عمر شورای چهارم تنها شهردار یک شهر “دهگلان” استیضاح شده است.
 
معاون عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه عمر استاندارد مدیریت شهری ۴ تا ۵ سال است، اظهار کرد: پس از این مدت دیگر انگیزه کار وجود نداشته و افراد دچار روزمرگی می‌شوند.
 
قادری خواستار مطرح شدن بحث‌های زیست محیطی در سطح کلان در شهرها و توجه ویژه به آنها شد و گفت: توجه به مسائل زیست محیطی اولویت است و رویکرد ما جدی گرفتن این مقوله در همه دستگاه‌ها است.
 
وی با بیان اینکه پدیده ساخت و ساز در روستاهای حاشیه شهر سنندج معضل بزرگی را ایجاد کرده است، گفت: کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز نقش کلیدی در شهرهای بزرگ دارد.
 
معاون عمرانی استاندار کردستان بر ضرورت تسهیل‌گری ساخت و ساز به ویژه در شهرهای کوچک تأکید کرد و گفت: در این موضوع باید منافع مردم لحاظ شود.
 
در ادامه این جلسه مشاور محیط زیست استاندار کردستان اظهار کرد: طرح تفکیک از مبدأ پسماند در برخی شهرها چون دیواندره انجام و انبار ذخیره پسماند به سایت دفع پسماند انتقال یافته است.
 
فریبا رضایی از واگذاری تبدیل وضعیت مدیریت بازیافت به سازمان مدیریت پسماند شهرداری در استان کردستان خبر داد و افزود: لازم است اشراف کاملی بر زیان ناشی از وجود پسماند قرار داشته باشد.

شناسه خبر : 8523

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + دوازده =