معاون فرهنگی مجمع تقریب به مناسبت نمایشگاه كتاب: عرضه۳۵۰عنوان كتاب در غرفه تقریب نمایشگاه كتاب/ بر روی مشتركات بین مذاهب كار علمی كرده ایم

وی با بیان این كه در نمایشگاه امسال ۳۵۰عنوان كتاب با موضوع وحدت و تقریب ارائه شده است، بیان داشت: در بین كتابهای ارائه شده نزدیك به ۱۰عنوان برای اولین بار در نمایشگاه كتاب عرضه شده است

حجت الاسلام الملسمین اوحدی با اشاره به تلاشهای مجمع تقریب برای اشاعه فرهنگ تقریب و همگرایی بین مسلمانان تاكید كرد: در دستاوردهای فرهنگی خود بر روی مشتركات بین مذاهب اسلامی كار علمی كرده ایم.
 
وی با بیان این كه در نمایشگاه امسال ۳۵۰عنوان كتاب با موضوع وحدت و تقریب ارائه شده است، بیان داشت: در بین كتابهای ارائه شده نزدیك به ۱۰عنوان برای اولین بار در نمایشگاه كتاب عرضه شده است.
 
معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه تصریح نمود: از فرصت نمایشگاه كتاب باید به بهترین نحو بهره برداری كنیم چون فعالیت پژوهشی و علمی ما در قالب كتاب و نشریات قابلیت نمود نزد علاقمندان را داراست لذا همه ساله سعی داریم از این فرصت استفاده كنیم.
 
وی افزود: در نمایشگاه امسال در مجموعه ناشران عمومی در شبستان مصلی كتابهای خود را عرضه كرده ایم همچنین در بخش بین الملل عربی نیز كتابهای عربی خود را در معرض بازدیدكنندگان قرار داده ایم.
 
 
 
حجت الاسلام اوحدی با اشاره به استقبال خوب از غرفه تقریب در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران، خاطرنشان كرد:مهمترین دلیل برای استقبال از كتابهای مجمع این است كه این كتابها علاقمندان خاص خود را دارد؛ در حال حاضر مسئله وحدت، تقریب،‌بیداری اسلامی، چالشهای جهان اسلام و… واقعیتهایی هستند كه توجه اندیشمندان، پژوهشگران و محققان را به خود جلب كرده است لذا دنبال منابعی هستند كه بر روی آْن تحقیق كنند و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی توانسته است به شكلی جامع، مفید و مستدل این مسائل را به منصه ظهور برساند و در قالب كتاب جای دهد.
 
وی همچنین گفت: در كنفرانس وحدت امسال بنا داریم كتاب برگزیده سال تقریب را معرفی كنیم و برنامه حمایت از پایان نامه های تقریبی از دیگر برنامه های معاونت فرهنگی مجمع تقریب است.
 
“مرجعیت شیعه” به قلم آیت الله تسخیری در صدر پرفروش ترین كتاب نمایشگاه
 
 
“فلاح” مسئول غرفه مجمع تقریب در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران هم در گفتگو با خبرنگار تقریب اظهار داشت: كتاب مرجعیت شیعه به قلم آیت الله تسخیری و كتاب شیعه شناسی اهل سنت به قلم دكتر كامیار صداقت از اقبال گسترده بازدیدكنندگان برخوردار بوده است.
 
وی با اشاره به برخی عناوین كتابی كه برای اولین بار در نمایشگاه كتاب ارائه شده است، گفت: التسامح و المداراة بین المذاهب الاسلامیة به قلم سید صادق الحسینی، العولمیه نوشته دكتر مهدی گلشنی، قرارات مجمع الفقه الاسلامی به قلم محمد كاظم الموسوی و قرآن،‌حدیث،‌رجال و تفسیر در دایرة المعارف اسلام نگاشته شده توسط دكتر مژگان سرشار، از جمله این كتابهاست.
 
مسئول غرفه مجمع تقریب در نمایشگاه در ادامه خاطرنشان كرد:بدایة المجتهد ابن رشد قرطبی نیز از دیگر كتابهایی است كه مورد استقبال خریداران كتاب قرار گرفته است.
 
وی همچنین بیان داشت: كتابهای مجمع تقریب به زبانهای عربی، فارسی، انگلیسی، تركی و اردو در نمایشگاه امسال عرضه شده است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *